UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit koně?

Pokud začínáte s kreslením a už nemáte nápad, co nakreslit, mám pro vás tip na další kresbu, která je jedna z těch jednodušších. V dnešním článku si totiž vysvětlíme, jak nakreslit koně.

jak-nakreslit-kone

Jak nakreslit koně? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Tento kůň bude vypadat trochu netypicky, ale vaše kresba tak bude originální a to je přece dobře. S kresbou začneme jednoduše. Nejprve začneme nákresem a obrysem koně. Tělo koně nakreslíme tak, že začneme kreslit větší oblouček směrem dolů (to značí zadek koně). Poté z tohoto obloučku začneme kreslit nohy tak, že v místě, kde je konec obloučku, uděláme další oblouček a pokračujeme svislou čárou dolů. Oblouček celý jednou obkreslíme (spojíme) a na konci nohou koně uděláme kopyto (tvar čtverečku).

Poté uděláme břicho koně (další oblouček). Vedle první (zadní nohy) koně začneme kreslit druhou od začátku břicha. Postupujeme úplně stejně, jako u předchozí nohy. Z obloučku (břicha koně) začneme kreslit ještě přední nohy (také stejným způsobem). Kůň má čtyři nohy, takže jsme celkem nakreslili čtyři nohy. Od nohou pokračujeme směrem dále obloučkem nahoru (to má být krk koně). Oblouček je ale opravdu jen mírně udělaný. Zato teď z krku budeme kreslit tlamu koně, takže začneme kreslit opět obloučky. Jeden bude menší a zakulacenější, druhý bude asi 2x větší, než ten první.

vytvarna-vychova

Na tlamě uděláme nozdry koně (dva půlkruhy) a celý nákres završíme hlavou koně s ušima. Nákres máme za sebou, teď pouze doplníme na koni obličej a tak dále. Nejprve ze zadku koně nakreslíme ocas tak, že nakreslíme jemný oblouček dolů s dvěma trojúhelníčky. Celý ocas spojíme, aby se dal vybarvit. Vedle tlamy koně nakreslíme vlasy koně jako trojúhelníčky, také je spojíme. Na hlavě uděláme oči (dvě kolečka) a v místě obloučku, kde je tlama uděláme jazyk. Na druhém obloučku přikreslíme zuby (čtverečky). Teď už je celá kresba hotová a stačí jenom vybarvit.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: