UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit ptáčka?

Pro ty, co neumí kreslit a moc se v tom neorientují, je těžké něco nakreslit. Myslí si, že to vůbec neumí. Chápu, že neumí kreslit profesionální kresby a že nevypadají jako fotka. Nicméně pár tahů a lehké kresby zvládne nakreslit opravdu každý, to se nikdo nemusí podceňovat. Proto jsem si pro vás dnes připravila návod s několika způsoby, jak můžete nakreslit ptáčka.

jak-nakreslit-ptacka

Jak nakreslit ptáčka? (Zdroj fotky: Freepik.com)

První způsob: (nejjednodušší) – Ptáček na obloze

Už jako malí ve školce jsme se učili kreslit ptáčky na obloze. Zavzpomínejte si na ty časy, jak jsme je všichni kreslili. Je to úplně jednoduché. Stačí udělat tři obloučky bez mezery za sebou a takhle nakreslíte prakticky tu nejjednodušší variantu ptáčka, jakou jsme se učili už ve školce.

vytvarna-vychova

Druhý způsob: Létající a zpívající ptáček

Druhý způsob je sice trochu těžší, ale určitě není zase tak těžký, abyste ho nezvládli. Začneme opět s obloučky, tentokrát nakreslíme tři obloučky bez mezery pod sebou. To má symbolizovat vlasy ptáčka (nebo-li chocholku). Poté se vrátíme do bodu, kde končí třetí oblouček a začneme kreslit hlavu.

Hlavu uděláme kulatou, jen na místě oči uděláme jeden malý oblouček. Zhruba v místě, kde jsou oči, začneme kreslit první křídlo – tak, že uděláme obloučky směrem nahoru. Jeden oblouček musí být vyšší než druhý.

Potom začneme od hlavy kreslit další oblouček směrem dolů a z obloučku nakreslíme dvě křídla tak, jako předtím (tudíž tři obloučky, postupně je budeme vyvyšovat). Základ a obrys ptáčka je tedy hotový, teď stačí jen dokreslit oči, nad očima obočí (pokud chcete, obočí kreslit nemusíte, to je na vás), zobáček (horní strana zobáčku je větší, nakreslíme oblouček a oblouček dvojitě spojíme, dolní strana zobáčku bude menší oblouček také dvojitě spojený). Obě strany spojíme menší čárou, aby to vypadalo, že ptáček má zobáček otevřený.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: