UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit žábu?

Nakreslit žábu je poměrně jednodušší než návody, které tu byly napsány v předchozích článcích. Tudíž to je velkou výhodou pro ty, co s malováním a kresbou teprve začínají a chtějí zkusit něco jednoduchého.

jak-nakreslit-zabu

Jak nakreslit žábu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak budeme postupovat:

U žáby postupujeme skoro vždy stejně. Začneme tedy obrysem a nákresem. Jako první si nakreslíme větší kolečko (které ale není kolečkem, je to spíše takové nedodělané kolečko). Poté nakreslíme mírnou čáru a za ní nakreslíme druhé oko žáby stejným způsobem, jako to předchozí (nedodělané kolečko). Poté z obou stran za okem začneme kreslit obličej, který bude mít obloukový tvar. Tudíž z každé strany uděláme oblouk směrem do středu.

A teď asi ta nejtěžší část kresby žáby, kterou musíte postupně trénovat – z hlavy začneme kreslit nohy žáby. Budou čtyři (žába má čtyři nohy, takže nakreslíme čtyři nohy). Budou to takové menší spojené obloučky a na konci těch spojených obloučků uděláme tři trojúhelníky a na nich malá kolečka. Tohle opakujeme celkem čtyřikrát.

vytvarna-vychova

Žába bude mít na pravé straně jednu nohu menší (o tu se opírá) a jednu větší (na té sedí). Tak stejně nožky žáby nakreslíme na druhé straně úplně stejným způsobem, jako jsme to udělali teď. Pod žábou můžeme nakreslit vodu (jako že sedí ve vodě). Voda bude vybarvená modrou barvou. Kresba nebude tak prázdná a bude hezčí.

Na závěr žábě dokreslíme oči v horních obloučcích (barva očí může být jakákoliv, to můžete popustit fantazii) a pusu žáby (žába se bude v mé kresbě usmívat, takže pod očima uděláme mírný oblouček, vy to samozřejmě můžete udělat jinak). Na konci obloučků uděláme ještě kolečko, které vybarvíme růžově (žába se červená). A aby byla kresba tedy úplně hotová a vypadala co nejlépe, žábu vybarvíme zelenou barvou. Můžeme i vystínovat, ale nemusíte, pokud nechcete, je to na každém z vás.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: