Jak nakreslit strom?

Většina lidí si sice myslí, že neumí kreslit a malovat, ale jednoduché kresby zvládne každý, i když to tak nevypadá. Strom je jednou z kreseb, které se děti učí už ve školce. Každý ho sice kreslí trochu jinak, ale základ je v podstatě stejný.

jak-nakreslit-strom

Jak nakreslit strom? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Začneme tím, že zkusíme nakreslit kmen stromu. Je to jako kdybychom kreslili H. Akorát až budeme kreslit to H, tak nahoře zúžíme prostor. Následně nakreslíme korunu stromů, která je vlastně ozdobou celého stromu. Takže z kmene začneme kreslit malé obloučky a zastavíme se až na druhé straně. Poté by bylo ještě dobré do koruny nakreslit větve a listy s plody (představme si, že to bude například jabloň, takže plody budou malá jablíčka).

Plody nakreslíme tak, že uděláme několik koleček s čárkou nahoře (jablíčka se stopkou) a u některých jablíček můžeme nakreslit i listy. Tím bychom strom měli nakreslený. Ale samozřejmě je potřeba tuto kresbu také vybarvit. Takže samozřejmě kmen bude hnědý. Samozřejmě ho můžeme i vystínovat (to znamená, že někde místo ztmavíme a někde zase zesvětlíme), nejlépe podle reality.

vytvarna-vychova

Stínují většinou jen lidé, kteří se kresbě věnují. Ale výjimka potvrzuje pravidlo, i vy si můžete kresbu vystínovat. Na korunu použijeme zelenou barvu. Na větvičky hnědou, na listy zelenou barvu a na plody (na jablíčka) můžeme použít buď červenou, žlutou a nebo zelenou (v tom případě jsou jablíčka na kresbě ještě nedozrálá). Dále kolem stromu můžeme nakreslit pozadí, které zlepší kresbu.

Takže můžeme nakreslit trávu, v ní plno květin, aby kresba vypadala lépe a lépe. A vedle stromu a květin můžeme klidně ještě nakreslit dům, ať kresba není prázdná a vypadá více elegantněji. Takže čtvereček, na čtverečku obdélníček, který značí komínek a z něj kouř, takže pár obloučků. A na obloze můžeme nakreslit taky ptáčky. Zjednodušeně se ptáček nakreslí pár obloučky, protože je to prostě jednoduché.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: