UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak malovat na kamínky?

Malování na kamínky je úžasná zábava, která chytne jak děti, tak i jejich rodiče. U této aktivity, kterou si můžete nechat v záloze na propršené dny nebo dlouhé zimní večery, si odpočinete, popustíte uzdu své kreativitě a zapojíte představivost. A navíc to výrazně nezabolí vaši peněženku. V posledních letech nabyla tato volnočasová náplň na popularitě díky facebookové skupině Kamínky, která aktuálně čítá 126 000 členů. Že nevíte, o čem je řeč?

jak-malovat-na-kaminky

Jak malovat na kamínky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Na sociální síti Facebook můžete sledovat cestu putovních kamínků, které s dětmi vytvoříte nebo nasbíráte. Vaší rukou ozdobené kamínky odnesete na výlet, kde si je jiné děcko může sesbírat. Vy zase na svých toulkách hledáte cizí kamínky, které si můžete pro potěšení ponechat nebo je odnést o kus dál. O osudu vašeho kamínku se můžete dozvědět právě ve výše uvedené skupině.

Stačí, když na zadní stranu kamínku napíšete klíčové slovo a PSČ města, odkud pocházíte. Zjistíte tak, kam váš výtvor doputoval a kde dělá aktuálně radost. Kromě putovních kamínků lze vyrobit i kamínky, které vytvoříte jako dárek. Nebo s nimi můžete ozdobit váš parapet, balkon či zahradu. Chcete-li se taky zapojit, není to nic složitého. Na kamínky může malovat úplně každý.

vytvarna-vychova

V první řadě si sežeňte hladší kamínky. Buď je najdete na výletě, přivezete si je z dovolené nebo je zakoupíte v hobby marketech. Kamínky z přírody před samotným malováním dobře umyjte, kartáčkem odstraňte případné nečistoty a nechte je uschnout. Pak si připravte akrylové barvy nebo fixy a štětce (jak široké ploché, tak menší se špičkou).

Kvůli venkovnímu umístění kamínků a vlivům počasí není vhodné používat tempery, vodovky ani akvarelové barvy. Pak už přemýšlejte, jaký obrázek by se hodil právě pro váš kamínek. Volit můžete jakýkoli motiv, styl či barvu kamínku.

Oblíbené jsou postavy z animovaných seriálů, kytičky, zvířátka, abstraktní obrazce apod. Jestliže s malováním teprve začínáte, není od věci předkreslit si na kamínek motiv obyčejnou tužkou nebo křídou, dle druhu kamene. Nebo si obrázek můžete nejprve nakreslit vedle na papír. Hlavně se nebojte, nemusí se vám povést dílo hodné vystavení v galerii. I tak ale nálezci kamínku vykouzlíte úsměv na rtu. Po dokončení vašeho díla nebo před aplikací další barevné vrstvy se kamínek musí ještě přelakovat, aby se barva zafixovala a neohrozil ji třeba déšť. K tomuto účelu jsou nejlepší akrylové nebo bezbarvé laky.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeirová

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: