UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabalit vánoční dárek?

S příchodem zimy se většina dětí nemůže dočkat vánočních prázdnin. I když by Vánoce měly být primárně o odpočinku, stráveném času s nejbližšími lidmi a dopřávání si dobrých pokrmů, v moderní kultuře jsou spjaty i s nakupováním dárků. Jestliže nevyužíváte profesionálních služeb balicích stánků, kladete si sami otázku, jak zabalit vánoční dárek.

jak-zabalit-vanocni-darek

Jak zabalit vánoční dárek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Při balení dárků je třeba brát v potaz velikost dárku, hodnotu dárku, věk a vkus obdarovávané osoby. Jistě mi dáte za pravdu, že není ideální zabalit například luxusní šperk pro přítelkyni do balicího papíru s dětským motivem. A naopak dětem nemusíte dávat dárek ozdobený drahými mašlemi a s jemným dekorem; děti spíš ocení barevný papír s motivy zvířátek či postaviček z animovaných filmů.

Samotných způsobů, jak zabalit vánoční dárek, je mnoho. Preferujete-li klasickou metodu, vystačíte si s nůžkami, izolepou, mašlí a balicím papírem z papírnictví. Kromě balicího papíru můžete sehnat i dárkové taštičky či krabičky s vánočním vzorem. Chcete-li však obdarovanou osobu oslnit nebo se sami chcete kreativně vyřádit a zpestřit si adventní čas, můžete vyzkoušet i netradiční způsoby, díky kterým dárky originálně zabalíte. Hezkým tipem je zakoupení obyčejného hnědého balicího papíru, který si sami ozdobíte.

vanocni-dekorace

Můžete ho například potisknout zakoupenými nebo doma vytvořenými razítky (s použitím korku/brambor a inkoustu/temper) či ho pokreslit různými motivy. Další možností je vystříhat ze zbytků jiných papírů třeba hvězdičku či stromeček a nalepit tyto vystřižené předměty na balicí papír.

Nebo můžete papír ozvláštnit třeba nalepenými bambulkami, třpytkami či knoflíky. Fantazii se meze nekladou. Jestliže chcete nevšedně ozdobit již zabalený dárek, kromě mašlí se nabízí i další možnosti. Co takhle na dárek přilepit poskládané papírové origami? Nebo na papír přichytit šišku, větvičku s jehličím či jmelím?

Pakliže vám jdou ruční práce hezky od ruky, můžete dárek vyšperkovat i tím, že na něj přivážete ručně vytvořenou vánoční ozdobičku nebo třeba uháčkovanou sněhovou vločku. Jste-li příznivci variant šetrných k životnímu prostředí, můžete dárky zabalit i do látky. Skvěle se k tomu hodí dobře zachovalé kuchyňské utěrky, látkové kapesníky či zbytky látek ze starého oblečení.

Obal dárku tak bude originální a navíc ho bude možné opakovaně použít. Jiným tipem je zabalit dárek do starých not či pěkných novin. Jak vidíte, tipů na balení nejen vánočních dárků je mnoho. Stačí si tedy doma udělat pěknou atmosféru, připravit si svařák, pustit vánoční koledy, zapálit svíčku a s chutí se pustit do balení dárků.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeierová

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: