UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se naučit kreslit?

Když se někdo chce naučit kreslit, je to určitě super rozhodnutí. Už na základní škole většina z nás měla jeden z povinných předmětů – a to výtvarnou výchovu. Když se chce ale někdo naučit kreslit, je to většinou běh na delší nebo dlouhou trať. Samozřejmě někomu jde kreslení lépe a učí se rychle, jinému to jde zase pomalu.

jak-se-naucit-kreslit

Jak se naučit kreslit? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pokud jste ale jeden z těch lidí, kterým to jde méně pomalu, je třeba si vlastně uvědomit, jak se naučit kreslit. Základním heslem a prvním krokem tedy je si položit otázku: Jak se vůbec naučit kreslit?

Jedna z možností je, že budete prostě kreslit, kreslit, kreslit a kreslit, dokud se nezdokonalíte tak, že budete kreslit úplně úžasně. Být samoukem je ale docela těžké, protože si musíte poradit úplně sami. Druhou možností je dívat se pořád na videa, jak někdo kreslí a zkusit se to naučit od něj. Nejdůležitější je ale pořád trénovat.

vytvarna-vychova

Tréningem získáte potřebné zkušenosti a dovednosti. Dalším způsobem, jak se naučit kreslit, je, se přihlásit na kurz kreslení nebo si zaplatit někoho, kdo vám bude soukromé lekce kreslení dávat. Tímto způsobem se to naučíte podstatně rychleji, než kdybyste byl(a) samouk, protože máte pořád při sobě někoho, kdo vám může poradit, jak a co máte dělat a kde popřípadě děláte chyby, co byste měli na svém kreslení zlepšit …

Také si můžete třeba zakoupit knihy o kreslení a postupech, kde máte vše do detailu popsané a ukázané, máte tam i obrázky… Kniha je také velice užitečná. Je na vás, jaký způsob si vyberete, ale já osobně bych doporučovala způsob, abyste si našli někoho, kdo vám s tím pomůže, abyste věděli, jak máte co dělat a v čem se máte a můžete zlepšovat.

A pokud jste se už rozhodli začít kreslit, tak vám přeji hodně štěstí, zdaru a ať vám to jde pěkně od ruky a vy se jen pořád v kresbě a kreslení zdokonalujete více a více.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: