UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je dámský kondom?

Každý z nás v životě hledal nebo stále hledá účinnou formu antikoncepce. Každý druh má své pro i proti. Klasický kondom pro muže zná každý. Já jsem se zaměřila ale na kondom dámský. Co to vlastně je? Na jakém principu funguje? A proti čemu všemu vás ochrání? Nejen na tyto otázky se v tomto článku dozvíte odpovědi.

co-je-damsky-kondom

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Dámský kondom má své výhody i nevýhody. Bohužel nevýhody převyšují a proto se dámské kondomy netěší v současné době příliš vysoké popularitě navzdory tomu, že jsou na trhu už pár desítek let. Zaměřme se ale nejprve na jeho výhody. Podobně jako mužský kondom i dámský chrání proti otěhotnění. Na rozdíl od hormonální antikoncepce chrání i proti pohlavně přenosnými chorobami. Ženy si ho mohou zavést i několik hodin před sexem. Během toho nejlepšího tedy nemusí hrátky přerušit, aby se nasadil kondom. Navíc se po konci sexu může ještě ve vagíně nějakou dobu nechat a nemusí se hned vytahovat. Je silný, takže vydrží i tvrdší přirážení, ale zároveň je k vagíně citlivý.

Proč je ale mezi ženami neoblíbený? Negativ je bohužel poměrně dost. Největším problémem, které ženy odrazuj od jeho používání, je jeho nešikovné zavádění, které chce docela dost cviku. Vnitřní kroužek se zasune dovnitř do vagíny, přičemž vnější musí zůstat před poševním vchodem. Takže ani z estetického hlediska nedělá moc dobrý dojem. Vnější část kondomu se navíc musí při pronikání penisu prsty rozevřít, aby penis nepronikl mimo kondom. V tom případě by žena logicky nebyla nijak chráněná.

Ženský kondom vyžaduje také použití lubrikantu na rozdíl od mužského kondomu, který je přirozeně zvlhčovaný vaginálním sekretem. Když se u dámského kondomu lubrikant nepoužije, má tendenci vydávat divné zvuky, které jsou podobně šustění. To taky nejspíš moc na romantice nepřidá.

hracky-pro-dospele

A konečně je tady dost podstatné finanční hledisko. Ženy od jeho použití odrazuje vyšší cena. Ty nejlevnější dámské kondomy seženete zhruba za 50 Kč za kus, ale spíše se setkáte s dražšími modely. To je celkem dost, nemyslíte?

Je tedy jasné, že dámský kondom se podobné popularitě jako je to u pánských kondomů, nejspíše už nikdy nedočká. Zkusit se ale má všechno a u sexu to platí obzvlášť. Takže pokud jsem vzbudila vaši zvědavost, není nic jednoduššího, než ho vyzkoušet doslova na vlastní kůži.

Pro Dudlu napsala: Nikki L.

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: