UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je alergie na kondom?

Alergie na kondomy není nic neobvyklého, ale bohužel ani nic příjemného. Jak se alergie projevuje? Jak se léčí? Jak se jí vyvarovat? Nebojte se, na tyto otázky vám v tomto článku přinesu odpovědi.

co-je-alergie-na-kondom

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Kondom je must have antikoncepční pomůcka, která zároveň působí proti přenosu pohlavních chorob. Bohužel ona sama bývá často původce problémů. Existují totiž lidé, kteří mají alergii na kondomy. Tedy přesněji, na latex. Nejčastěji totiž bývají kondomy vyrobené právě z této látky. A bohužel nejen kondomy, ale také další erotické pomůcky jako jsou třeba dilda, vibrátory, pomůcky pro BDSM hrátky apod.

Když se latex dostane do kontaktu s pokožkou, vyraší na ní ekzém, který svědí nebo pálí. Může také dojít k nepříjemným otokům, bolestivosti a vyrážce. V extrémních případech může alergie na latex vyvolat dokonce celkový anafylaktický šok organismu nebo astma. Léčba v současné době neexistuje. Nutné je se vyvarovat kontaktu s latexem.

hracky-pro-dospele

Pokud máte podezření na alergii, okamžitě přestaňte s používáním latexových pomůcek. Měli byste se okamžitě obrátit na doktora, nejlépe alergologa, který vám udělá patřičné testy. ty potvrdí nebo vyvrátí alergii na latex. Možná si říkáte, že stačí přestat používat běžné kondomy. Bohužel je to trochu složitější. V případě, že byste se dostali do nemocnice, je třeba zdravotníky okamžitě informovat o skutečnosti, že alergií na latex trpíte, aby přestali používat vše, co latex obsahuje. Latex se nachází v hadičkách, kanylách, ale i obyčejných rukavicích. Často bývá alergie na latex spojená ještě s jinými alergiemi, například na různé druhy ovoce. Proto je nutné o alergii na latex rozhodně vědět.

Alergie na latex je pech, ale není to neřešitelný problém. Co se sexu týče, výrobci v dnešní době na alergiky samozřejmě myslí. Na trhu jsou k dostání kondomy bezlatexové, které jsou vyrobené z isoprenu nebo polyeratanu případně ještě jiných materiálů.

Alergie na kondom není sice nic příjemného, ale rozhodně to není neřešitelný problém. Díky včasnému odhalení se vyvarujete nepříjemnostem do budoucna.

Pro Dudlu napsala: Nikki L.

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: