UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je demisexualita a demisexuál?

Co je demisexualita a co je pro ni typické? Tento výraz je označením pro druh sexuality, při kterém dochází k tak trochu jinému vnímání sexuální přitažlivosti. Tyto osoby se totiž do sexuálního styku s osobou, která se jim líbí, jen tak nehrnou. V dřívější době byli demisexuálové dokonce přiřazování k asexuálům.

co-je-demisexualita-a-demisexual

Co je to demisexualita?(Zdroj fotky: Freepik.com)

Kdo je demisexuál

Pro demisexualitu je typické to, že si člověk nejprve ke svému protějšku musí vybudovat určitou citovou vazbu, lépe ho poznat po všech stránkách a zamilovat si především jeho duši. Do té doby jde nějaké fyzično a přitažlivost zkrátka stranou. Pro demisexuála tak není důležitý vzhled daného člověka, ale spíše jeho duše a emoční intimita.

Pro demisexuála má zkrátka láska naprosto jinou podobu a k sexuálním aktivitám se uchyluje až po delší době. Obvykle trvá až několik měsíců, než ho protějšek začne přitahovat a než se odhodlá k sexu. 

hracky-pro-dospele

Jako to u demisexuality funguje

Zatímco běžně na prvních schůzkách a v počátcích vztahu funguje chemie a všechno je krásné, zalité sluncem, hormony pracují a partneři se přitahují, u demisexuality je to tak trochu jinak. Demisexuály jednoduše zajímá, zda jsou se svým protějškem naladěni na stejnou vlnu, zda mají podobné zájmy a zda se k sobě hodí po povahové stránce. Potřebují mnohem více času na to, aby se do svého protějšku zamilovali a odhodlali se k sexuálním radovánkám. Musí mít naprostou jistotu, že se k sobě hodí.

Možná by se tak mohlo zdát, že demisexuálové jsou svému partnerovi více věrní a nemají tolik sklony k nevěře. Ano i ne. Samozřejmě to tak může být i nemusí, ale rozhodně je tu pravděpodobnost menší. Protože nějaké ty zálety a úlety na jednu noc, to není pro demisexuály to pravé ořechové.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: