Co je demisexualita a demisexuál?

V oblasti sexuality je známá dlouhá řada pojmů. Jedním z nich je i demisexualita. Co je demisexualita a co je pro ni typické. Tento výraz je označením pro druh sexuality, při kterém dochází k tak trochu jinému vnímání sexuální přitažlivosti. Tyto osoby se totiž do sexuálního styku s osobou, která se jim líbí, jen tak nehrnou. V dřívější době byli demisexuálové dokonce přiřazování k asexuálům.

co-je-demisexualita-a-demisexual

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pro demisexualitu je typické to, že si nejprve ke svému protějšku musí vypracovat určitou citovou vazbu, lépe ho poznat po všech stránkách a zamilovat si především jeho duši. Do té doby jde nějaké fyzično a přitažlivost zkrátka stranou. Pro demisexuála tak není důležitý vzhled daného člověka, ale spíše jeho duše a emoční intimita.

Pro demisexuála má zkrátka láska naprosto jinou podobu a k sexuálním aktivitám se uchyluje až po delší době. Obvykle trvá až několik měsíců, než je protějšek začne přitahovat a než se odhodlají k sexu. Začátky vztahů jsou také pro demisexuály plné nejistoty a otázek.

hracky-pro-dospele

Zatímco běžně na prvních schůzkách a v počátcích vztahu funguje chemie a všechno je krásné, zalité sluncem, hormony pracují a partneři se přitahují, u demisexuality je to tak trochu jinak. Demisexuály jednoduše zajímá, zda jsou se svým protějškem naladěni na stejnou vlnu, zda mají podobné zájmy a zda se k sobě hodí po povahové stránce. Potřebují mnohem více času na to, aby se do svého protějšku zamilovali a odhodlali se k sexuálním radovánkám. Musí mít naprostou jistotu, že se k sobě hodí.

Možná by se tak mohlo zdát, že demisexuálové jsou svému partnerovi více věrní a nemají tolik sklony k nevěře. Ano i ne. Samozřejmě to tak může být i nemusí, ale rozhodně je tu pravděpodobnost menší. Protože nějaké ty zálety a úlety na jednu noc, to není pro demisexuály to pravé ořechové.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu erotické hračky a zábavu pro dospělé: