Kdo je transsexuál?

Každý se nějak cítíme. Podle pohlaví je určováno již od útlého věku zda jste mužem nebo ženou. Na základě této věci vám jsou přiřazovány hračky apod. Zábava klučičí je hraní fotbalu, box oproti tomu u děvčat můžeme poukázat na panenky, líčení se, péče o sebe a spousta dalšího. Jenomže tomu už tak pomalu není.

kdo-je-transsexual
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Časy se mění a výhradně věci, které byly dříve typické pro chlapce jsou už nyní i pro slečny. Kdo je transsexuál? Tento člověk má primární znaky buď ženy a cítí se jako muž a nebo naprosto opačně. Čímž tedy myslíte člověka jenž bude mít primární znaky muže a bude se cítit jako žena. U těchto lidí nejsou tak charakteristiky jako ty sexuální, ale právě charakteristiky pohlavní role. Tito lidé se tedy cítí uvězněni v cizím těle tedy v těle opačného pohlaví. S těmito lidmi se dnes a denně můžete setkávat a u některých to ani na první pohled nezaznamenáte.

V dnešním 21. století je toto téma velmi časté a mnozí lidé se na tyto lidi právě dívají skrz prsty. Pokud, ale nedělají nic svému okolí a jsou i diskuze zda se s tím dá něco dělat, tedy operace nebo i přeměna pak ano. Není to otázka jen pár hodin, ale je to běh na dlouhou trať. Rodiče navíc u svého malého dítěte mohu pomalu zjišťovat zda je zcela v pořádku.

hracky-pro-dospele

Nemusíte, ale z toho rovnou vyvodit závěr, který vám tak ihned ukáže na to, že vaše dítě je jiné. I holčičky mohou mít rády fotbal a jiné klučičí věci, a přitom budou naprosto v pořádku. Toto se navíc dá zjistit u odborných lékařů kteří vám s tím mile rádi pomohou, a vy se pak nebudete muset zbytečně trápit. Každý jsme jiný. Záleží také na státu nebo společnosti jak se na tyto typy lidí dívá a jak je posuzuje nebo i odsuzuje. Od toho se poté odvíjí další skutečnosti. Nejhorší na tom všem je, že pakliže se tito lidé snaží fungovat tak jak to po nich chce jejich okolí, potlačují tím navíc sami sebe.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: