Jak oholit dámské přirození?

Holení intimních partií má na světě tradici už od doby bronzové. Ve starověku se lidé zbavovali tělesného ochlupení zejména z hygienických důvodů, bylo rozšířené takřka po celém starověkém světě – v Mezopotámii, Egyptě, antickém Řecku i Římě. ve Starém Egyptě pak chodili oholení doslova od hlavy až k patě, holili si dokonce i vlasy, které následně nahrazovali různými zdobenými parukami. Zvyk odstraňování nežádoucích chloupků ostatně dokazují i hojné archeologické nálezy nejrůznějších pomůcek k holení i depilaci. Ale zpět k tématu. I přes svou dávnou tradici se od holení později upustilo, zejména v Evropě se začalo vracet teprve v minulém století a v dnešní době je holení pubického ochlupení v zásadě společenskou nutností. Jak si oholit dámské přirození, to se dozvíte v tomto článku.

jak-oholit-damske-prirozeni

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Metody holení

Dnes existuje hned několik způsobů, jak se zbavit ochlupení v oblasti intimních partií a záleží jen na vás, který vám bude vyhovovat nejvíc. Chloupky holte vždy po směru růstu, kdybyste postupovali opačně, hrozilo by vám nepříjemné zarůstání.

Holení klasickou žiletkou

Klasické mokré holení pomocí holicího strojku s ostrými břity je asi ten nejběžnější a nejrychlejší způsob holení. Je ale třeba si během přejíždění pokožky dávat pozor, abyste se neřízla. Při holení kůži co nejvíce napínejte a také nezapomeňte použít vhodný přípravek na holení ve formě gelu či pěny. Po oholení důkladně opláchněte a nakonec ošetřete prostředkem po holení, který zklidní pokožku od případného podráždění.

hracky-pro-dospele

Holení pomocí epilátoru

Další metodou, jak se zbavit nechtěného ochlupení v oblasti přirození, je použití speciálního elektrického strojku k tomu určeného. Je to rychlé, má to však ale i svou nevýhodu – pokožka může být více podrážděná a oholení není úplné, krátké a ostré chloupky zůstávají.

Depilace cukrovou pastou neboli Brazilská depilace

Jedná se o šetrnou metodu, která se používá právě na citlivé oblasti, jako jsou intimní partie či podpaží. Na rozdíl od depilace pomocí horkého vosku totiž cukrová pasta tolik netahá a nedráždí pokožku, ani tolik nebolí. Cukrová pasta se používá pouze jemně nahřátá, takže nehrozí ani nepříjemné popálení. Depilace pomocí cukrové pasty je navíc rozhodně trvanlivější metodou než holení či epilace. Při depilaci pak odstraňujte chloupky vždy po směru růstu, nikoli proti směru, stejně jako u klasického holení. Druhy brazilské depilace:

  • Brazil Hollywood – kompletní odstranění chlouků
  • Brazil Bikini – depilace pouze v oblasti třísel
  • Brazil Bikini Tanga – odstranění ochlupení v oblasti třísel a v horní části zadních partií
  • Brazil Bikini – depilace třísel

Pokud si na brazilskou depilaci netroufáte sama, můžete navštívit některý z kosmetických salonů, kde tyto služby běžně nabízejí.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská

Vyberte si na Dudlu erotické hračky a zábavu pro dospělé: