Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je pansexualita?

Láska a sexualita mají mnoho podob a jsou velmi úzce spjaté. V dobách minulých (a přesto ještě poměrně nedávných) se nepřipouštěl žádný jiný vztah než heterosexuální, jakákoli jiná sexuální orientace byla nepředstavitelná a například na homosexuály a bisexuály bylo pohlíženo jako na nemocné jedince, které je třeba léčit. Dnes je jasné, že bez úspěchu. Tyto doby jsou už naštěstí dávno pryč a dnes jsou lidé s odlišnou sexuální orientací plnohodnotnými členy společnosti. A co víc – dokonce se už rozlišují i další sexuální orientace než jen náklonnost ke stejnému pohlaví (homosexualita) nebo o oběma pohlavím současně (bisexualita). Existují ještě třeba sapiosexuálové nebo pansexuálové. Víte, kdo je to pansexuál a jak poznáte, jestli to náhodou nejste i vy?

co-je-pansexualni

Co je to pansexualita? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co je to pansexualita

Pansexualita je sexuální přitažlivost a citová náklonnost k lidem různého pohlaví i genderové identity. Některými lidmi je vnímána také jako sexuální identita.
Pansexuály může přitahovat prakticky kdokoli muži, ženy i nebinární osoby, které se neidentifikují ani jako muži, ani jako ženy.

Pansexualita bývá často mylně zaměňována za bisexualitu, což je sexuální přitažlivost k osobám jak opačného pohlaví, tak stejného pohlaví. Pansexuálové jsou ale jiní v tom, že na rozdíl od bisexuálů nevnímají gender a ve své sexuální orientaci i láskyplné náklonnosti ho nerozlišují.

Původ slova „pansexuál“

Původ označení „pansexuál“ nebo „pansexuální“ bychom našli ve řečtině, kde slovo „pan“ znamená v překladu „vše“. Pojem „pansexualismus“ se poprvé objevil v roce 1914 jako vysvětlení teorie, že sexuální instinkt ovlivňuje všechny lidské činnosti, a to jak duševní, tak tělesné. Mnohem později, roku 1972, se význam slova „pansexualismus“ vykládal tak, že pansexuál je člověk nelimitovaný sexualitou.

hracky-pro-dospele

Jste to i vy?

A jak poznáte, jestli i vy nejste pansexuální? Je to vcelku jednoduché - pansexuály přitahují všechny lidské bytosti bez ohledu na jejich biologické pohlaví, sexuální orientaci či genderovou identitu. Více než fyzické tělo je totiž zajímá a vzrušuje jejich duše a chování.

Pansexuálové mezi známými osobnostmi

Také mezi slavnými osobnostmi bychom našli hned několik, kteří o sobě prohlašují, že jsou pansexuální a často také šíří povědomí o této sexuální orientaci mezi ostatní lidi. Příkladem může být třeba americká zpěvačka a herečka Miley Cyrus, americký zpěvák Brandon Urie, americká plus size modelka Tess Holliday nebo americká zpěvačka Demi Lovato, která se v poslední době identifikuje jako nebinární osoba.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská | Edit: Andrea B.

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: