Co je sapiosexuál?

Termíny jako homosexuál či bisexuál zcela jistě znáte, nejde o nic neznámého. Už jste ale slyšeli o sapiosexuálech? Pokud ne, čtěte dále. Možná dokonce zjistíte, že mezi ně patříte i vy.

co-je-sapiosexual

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Výraz sapiosexuál je odvozen z latinského sapio (moudrý, rozumný, chytrý) a sexualis (pohlavní), z názvu tedy vyplývá, že sapiosexuál je člověk, kterého vzrušují a přitahují pouze chytří a inteligentní lidé s vysokým IQ. Vůbec přitom nezáleží na tom, jak vypadají, jak jsou situovaní, zda jsou chudí či bohatí, protože to, co je na nich nejvíce sexy, je právě jejich mozek. Není proto překvapením, že sapiosexuálové se zaměřují na protějšky z řad učitelů, vysokoškolských profesorů, vědců či jiných velmi vzdělaných a chytrých lidí, kteří se nebojí dát svou inteligenci a zkušenosti najevo a mají velice dobré všeobecné znalosti a přehled o světě.

Dalo by se jistě namítnout, že chytrého partnera chceme snad každý, nikdo vedle sebe nechce mít člověka vyloženě hloupého. Kromě inteligence se pak při výběru drahé polovičky řídíme ještě podle dalších kritérií, například fyzické přitažlivosti, charismatu, postavení apod. Pro sapiosexuály jsou však všechny tyto věci až na posledním místě, na potenciálním partnerovi je totiž vzrušuje výhradně jejich inteligence, a to skutečně v erotickém slova smyslu.

Sapiosexualita není považována za skutečnou sexuální orientaci, jako například homosexualita. Sapiosexuál může být kdokoli – heterosexuál, homosexuál i bisexuál. Spíše než o orientaci jde o sexuální identitu, způsob, podle něhož si dotyční vybírají partnery.

hracky-pro-dospele

Jste sapiosexuál?

Bylo by velmi jednoduché se hned označit za sapiosexuála, protože skutečnost, že je pro vás důležitá inteligence a o nevzdělané individuum byste si neopřeli ani kolo, z vás sapiosexuála nedělá. Můžete to ale zkusit rozpoznat podle těchto signálů:

1. Inteligence na prvním místě

Zajímá vás jen a pouze inteligence a vzdělání vašeho potenciálního partnera a za člověkem, který vyniká krásnou postavou, vlasy a oblečením se ani neotočíte a nechává vás naprosto chladným? Neodpustíte ani jednu jedinou gramatickou chybu a očekáváte oduševnělou diskusi? Pak je tu jistá možnost, že jste skutečně sapiosexuál, zvlášť pociťujete-li fyzickou přitažlivost k někomu, kdo je velmi vzdělaný a uznávaný.

2. Oduševnělá diskuse jako předehra

Spoustě lidem to možná bude znít zvláštně, ale spíše než fyzický kontakt a různé intimní praktiky je pro sapiosexuály nejlepší milostnou předehrou stimul psychický, například filosofická diskuse či konverzace na různá vážná témata.

3. Inteligenční kompatibilita

Spíše než emoční souznění je pro sapiosexuály důležité to, aby jejich protějšek byl minimálně stejně chytrý, nejlépe však ještě chytřejší než oni sami. Emoční spřízněnost a láskyplnost je pro ně až na druhém místě.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská

Vyberte si na Dudlu erotické hračky a zábavu pro dospělé: