UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je sexismus?

Setkaly jste se milé dámy, slečny někdy ve svém životě se sexismem? Nebo nevíte vůbec o co se nyní jedná? Ano tento předsudek nebo i diskriminace je na základě pohlaví.

co-je-sexismus

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Sexismus se navíc může týkat kohokoliv. Většinou se to týká žen a dívek. Setkaly jste se tedy někdy s tím, že žena patří jenom do kuchyně? Ano tady se už může jednat o sexismus. Záleží právě na tom jak vám to kdo řekne. Někdy právě toto může být zahaleno do krásné kabátku a vám se to ani nezdá, že by na vás někdo útočil. Proto je dobré poslouchat jak se s vámi kdo baví.

Může to být i tím, že váš partner nebo snad manžel vyrůstal v rodině kde převažovala mužská část. Ano tím je samozřejmě myšleno i to, že žena má být ženou a muž mužem. Muž má vydělávat a žena je taková ta trochu hloupoučká, která se bude starat o chod jeho domácnosti a povinnosti další nechá jen na něm.

hracky-pro-dospele

Díky dnešní době tomu už tak nemusí být a my ženy mnohdy dokážeme daleko více než muži v našem věku. Rychleji dospíváme než muži. Záleží také na tom jaké máte sebevědomí a jak dokážete mužům ukázat, že i vy se dokážete postarat a zařídit plno věcí a přitom jste pro některé jen žena. Nemusíte se však bát toho, že byste se s ním musela setkávat dnes a denně. Je to jen o inteligenci a také o daném muži. Někteří mají naopak rády ženy, které si dokážou jít za svým a postavit se na vlastní nohy.

Pokud žena má partnera, který jí dokáže zalichotit a vážit si jí a je jí naprostou oporou ve všem tak může tyto věci hodit naprosto velmi rychle za hlavu a užívat si svého života a své krásné postavy. Nebo snad máte doma takového muže, který vám to neustále otlouká o hlavu? Není čas na pořádnou změnu? Co mu to dokázat a nebo si zkrátka najít někoho kdo vaše hodnoty ocení a bude si vás vážit? Záleží jen a jen na vás jak naložíte se svým osudem, který třeba můžete z části změnit.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: