Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Gay povídky

Gay povídky jsou žánrem literární fikce, kterou píší LGBTQ+ lidé a je pro ně určena. Obvykle se odehrávají v současnosti, ale mohou být zasazeny do určitého časového období. Gay povídky se objevují již před 19. stoletím, kdy byla homosexualita v mnoha zemích, včetně Spojených států, stále nezákonná.

gay-povidky

Nejlepší gay povídky jsou často romantické nebo erotické, ale nemusí být. Mohou být vtipné, smutné, nebo dokonce tragické. Neexistuje žádná omezení, o čem můžete psát, pokud se váš příběh týká homosexuála a jeho životních zkušeností. Gay povídky by neměly být zaměňovány s gay erotikou nebo slash fiction - dvěma dalšími typy psaní, které obsahují explicitní sexuální scény mezi lidmi stejného pohlaví. Gay erotika má obvykle vzrušovat heterosexuální muže, které přitahují jiní muži, zatímco slash fiktivní se zaměřuje na homosexuální vztahy mezi televizními pořady nebo filmy (např. Kirk/Spock ze Star Treku).

Co dělá dobrou gay povídku dobrou povídkou?

Pokud jde o psaní gay povídek, neexistují žádná pravidla, protože pokud jde o gaye, neexistují žádná pravidla - ale existují určité zásady, které by vám mohly pomoci, třebaže by měli čtenářům být za každou cenu srozumitelný.

hracky-pro-dospele

Gay povídky

  • Mezi nejznámější gay povídky patří ty, které napsali Oscar Wilde a James Baldwin. Wildeova klasická povídka Obraz Doriana Graye (1891) pojednává o životě mladého muže, který zaprodá svou duši, aby si zajistil, že nikdy nezestárne.
  • Baldwin v románu Go Tell It on the Mountain (1953) vypráví příběh černošského chlapce vyrůstajícího v Harlemu ve 30. a 40. letech 20. století.
  • V posledních letech se zvýšil počet knih s gay povídkami, které vydávají jak mainstreamová nakladatelství, tak malé tiskárny. Je to částečně způsobeno tím, že lidé, kteří tyto knihy čtou, tak činí proto, že se těmito postavami ztotožňují nebo chtějí více o problematice LGBT.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: