Jak se milovat?

Spousta z nás má problém se sebevědomím a někdy je opravdu složité to vybalancovat tak, abychom se sice měli rádi, ale abychom se jen nechválili. Ono mít se rád je taky zajímavé téma samo o sobě. Někdo se mít rád neumí, cítí, že na tento svět nepatří a že nemá žádné poslání (několik případů já osobně znám).

jak-se-milovat

Jak se milovat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kdybyste ale takové lidi znali osobně, vlastně byste to do nich na první pohled vůbec neřekli. Mám kamaráda, který je fakt hodně chytrý, má stejné záliby jako já (píše články o pojištění) - prostě podobný typ člověka jako já - píše, rozumíme si, v tomhle jsme si docela podobní.

Problém je ale v tom, že nemá skoro žádné kamarády a tak prostě nemá sám sebe rád. Přitom je to ale inteligentní kluk. A protože znám takových lidí více a je mi líto, že někteří se takhle trápí, řekla jsem si, že by bylo dobré sepsat článek, kde napíšu několik typů, jak se milovat a mít rád takový, jaký jsem doopravdy.

hracky-pro-dospele

První bod: Buďte svoji

Ano, těžce se to dělá, ale lehce říká. Nicméně pravidlo zní, že pokud dokážete milovat sami sebe takoví, jací jste, potom vás snadněji přijmou i ostatní. A pokud se někdo s vámi nechce bavit proto, jací jste, tak za to opravdu nestojí. Opravdoví kamarádi vás přijmou právě takového, jaký jste.

Druhý bod: Vyřaďte toxické lidi ze svého života

To je taky velmi důležitým bodem, protože vím, jak pro někoho může být těžké žít s toxickými lidmi v okolí, kteří vás pořád jenom shazují a nešíří o vás dobrou mínku. Takových lidí ve vašem životě není opravdu potřeba, protože se vám snaží zničit život, kde jen můžou, věřte mi, prosím.

Třetí bod: Spoléhat se sám na sebe - nejsem na nikom závislý

Teď toto možná vyzní trochu zvláštně, ale i kdyby se s vámi nikdo nebavil, vy se musíte spoléhat na sebe a ne se hodnotit podle toho, kolik lidí vám pochlebuje a baví se s vámi. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: