UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak poznat nevěru?

Jak odhalit nevěru? Dejte si pozor na těchto 10 situací. Udržet si pevný a láskyplný vztah je tvrdá práce a překážek ve vztahu může být mnoho. Všichni se ale shodneme, že asi nejhorší z nich je aférka. Pokud máte podezření, že vás váš partner nebo partnerka podvádí, zaměřte se na následující situace a poznejte, kde je pravda. 

jak-poznat-neveru

Jak poznat nevěru? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Nevěra v číslech

Obecně je známo, že více podvádí muži (nebo se k tomu alespoň více hlásí). Z průzkumu z Psychology Today, největšího světového odborného portálu zaměřeného na psychologii a psychoterapii, vychází, že 16 % dospělých (zhruba 20 % mužů a 13 % žen) bylo během manželství nevěrných. V užší skupině respondentů pod 30 let výsledky ukázaly, že ženy jsou o jedno procento nevěrnější než muži (ženy 11 % a muži 10 %).

Podle studie z výše zmiňovaného portálu lidé podvádějí z mnoha důvodů – kvůli pocit opomíjení, stereotypu ve vztahu nebo díky ztrátě citů k druhé osobě. V důvodech ale nechybí ani potřeba zvednout si sebevědomí, cítit se mladší nebo pouhý hněv na partnera.

hracky-pro-dospele


Podle čeho poznat nevěru?

 1. Pozdní příchody

  Pokud s partnerem žijete delší dobu, jste navzájem zvyklí na své rituály. Víte, v kolik hodin vaše polovička chodí do práce a zpět domů nebo jaké dny v týdnu chodí sportovat a na jak dlouho. Pokud se ale váš partner vrací z práce nezvykle a často pozdě, na vaše dotazy pouze mlží a při odpovědích je celkově roztěkaný, možná byste měli zpozornit.

 2. Podezřelé používání telefonu

  Určitě nechceme, abyste porušovali hranice soukromí, které mezi sebou s partnerem máte a kontrolovali své polovičce telefon. Pokud jste ale nikdy neměli problém s tím, používat navzájem své telefony, znakem nevěry mohou být smazané veškeré výpisy hovorů a zpráv nebo zčistajasna zaheslované telefonní zařízení. A pokud před vámi partner začal telefon schovávat, neznačí to nic dobrého.

 3. Více pečuje o svůj vzhled

  Všimli jste si, že se najednou váš partner o sebe začal více starat? Začít to může u nové vůně a pokračovat přes oblečení. Nejenže si vaše polovička kontroluje, v čem ráno odchází do práce, ale také si obměnila spodní prádlo. Muž vyměnil staré boxerky za nové kousky, které podtrhnou jeho přednosti, žena nahradila béžové kalhotky za krásné erotické prádlo. Samozřejmě si tak váš protějšek může jenom chtít zvednout sebevědomí nebo se vám ještě více líbit. Ale pokud jste ho v novém prádle ještě neviděli, je možné, že ho ukazuje někomu jinému.

 4. Netrávíte spolu čas jako kdysi

  Dříve jste podnikali jeden výlet za druhým, každý víkend jste byli pryč, o zážitky nebyla nouze a teď jen sedíte doma? Můžete mít oba hodně práce nebo může nastat nepříznivá situace, ale pokud jsou ideální podmínky, a i tak svou polovičku nikam nedostanete, určitě zpozorněte.

 5. Sociální kontakty na minimu

  Chodili jste za svým protějškem do práce? Volný čas jste trávili i s přáteli klidně i u vás doma? Pokud se už nic takového momentálně neděje, a váš partner vás požádal, abyste za ním do práce nechodili, něco je špatně. Je dost pravděpodobné, že někdo z práce či z kruhu přátel o nevěře vašeho partnera ví, možná i jako jeden ze zúčastněných. A váš partner logicky nechce, aby se jeho malé tajemství prozradilo.

 6. Rozmazluje vás dárky

  Nechceme vám tvrdit, že nečekaný dárek jednou za čas automaticky znamená, že vás partner podvedl. Ale je fakt, že lidé, co jsou nevěrní, mají větší tendence zasypávat své polovičky dárky. To je způsobeno hlavně výčitkami svědomí a strachem z prozrazení. Časté (a drahé) dárky mohou sloužit i jako pojistka v případě, že se nevěrník přizná. Spoléhá na to, že ho milujete a že když jste darem dostali zbrusu nové auto nebo luxusní dovolenou, tak ze vztahu jen tak neodejdete.
   
 7. Častěji se hádáte

  Ruku v ruce s „uplácením“ pomocí dárků jdou i hádky. Partner je kvůli neustálému maskování své aférky ustavičně ve stresu, díky čemuž velmi lehce sklouzne k hádce. Ta může končit i zmínkami o úplném ukončení vztahu. Toto tvrzení ale automaticky neznamená, že vám je protějšek nevěrný, může být jednoduše ve vztahu nešťastný.

 8. Zaměřte se na body language

  I z „obyčejné“ řeči těla se toho dá vyčíst více, než by si osoba před vámi přála. Po krátké chvíli poznáte, jak se jejich protějšek chová a lehce si všimnete i drobných změn v mluvě, postavení těla nebo dalších neverbálních projevech. Už z očního kontaktu nebo mrkání se dá rozpoznat, jestli před vámi partner či partnerka něco skrývá. A to jak z jejich nedostatku, tak i nadměrného používání. Lháři například mrkají až osmkrát častěji, než je obvyklé.

 9. Prokažte vinu pomocí nosu

  Dalším bodem, který je neradno podceňovat je vůně. Už od začátku vztahu přesně víte, jak váš partner voní. Proto pokud máte podezření na nevěru, zapojte nos. Samozřejmě můžete „vyčenichat“ cizí parfém, ale ten se dá jednoduše smýt ve sprše. Co už jen tak sprchou dolů nevěrník nedostane je ale tělesná vůně. Při fyzickém aktu totiž nedochází pouze k výměně tělesných tekutin, ale také vůní. Snadno se tak stane, že vaše drahá polovička svou aférkou načichne. Tato vůně z těla samovolně vyprchá do druhého dne.

 10. Žárlí víc než obvykle

  Staré české přísloví nám říká, že kdo nejvíc křičí, od toho to fičí. To by se v přeneseném slova smyslu dalo použít i na situaci s nevěrou. Pokud váš partner nikdy dříve nežárlil (nebo pouze v únosné míře), a najednou vás neustále konfrontuje s otázkami a výčitkami, určitě zpozorněte. Nevěrníci se totiž většinou řídí heslem: „Když já podvádím, tak můj partner určitě taky“. A ta představa se jim (paradoxně) nelíbí.

Pro Dudlu napsala: Ivana Kyllerová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: