UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se vyrovnat s rozchodem?

Mysleli jste si, že je to láska na celý život, plánovali jste si s vaším protějškem růžovou budoucnost, ale najednou to přišlo. Jako blesk z čistého nebe – rozchod. Tato nepříjemná situace nenechá snad nikoho chladným a přináší s sebou smutek, slzy a další podobné pocity. Jak se s takovým rozchodem co nejlépe vyrovnat a jak se brzy posunout dál?

jak-se-vyrovnat-s-rozchodem

Jak se vyrovnat s rozchodem? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Základem k tomu, abyste se touto situací vyrovnali, je přestat se obviňovat a nešťourat se v minulosti. Otázky proč se tak stalo, co jste udělali špatně a další takové nejsou na místě. Naopak se snažte celou věc přijmout jako fakt, který vás posílí a posune dál.

Věřte, že počáteční fáze a slzavé údolí, ač se vám to možná zdá nepravděpodobné, nakonec vždycky dříve nebo později přejde. Nebojte se proto dát průchod svým emocím, poplačte si, postěžujte si a smutněte. Tento krok je první fází k vyrovnání se rozchodem.

V další porozchodové fázi se začněte soustředit sami na sebe a vyvarujte se toho, abyste vašeho partnera nebo partnerku, jakkoliv kontaktovali, nebo se snad doprošovali. Není vůbec žádný důvod, proč byste se měli takovýmto způsobem ponižovat. Naopak dejte najevo vaši silnou osobnost a ukažte, že se nenecháte rozhodit.

hracky-pro-dospele

Důležité je také to, abyste se příliš dlouho neizolovali od svého okolí. Je sice pochopitelné, že potřebujete být nějakou dobu sami, ale všeho moc škodí. Až vás přejde nejhorší žal, vyrazte směle mezi lidi – s kamarádkou, na party, za sportem, zkrátka kamkoliv, kde přijdete na jiné myšlenky.

Buďte co nejvíce aktivní, choďte mezi lidi nebo si najděte nové koníčky a záliby. Co třeba začít sportovat? Každá změna směrem k lepšímu je vítána. Nový vztah jako náplast na ten starý? Vyvarujte se toho, že byste se hned pouštěli do nového vztahu. Ve většině případů totiž takové „převoznické“ vztahy nemají dlouhého trvání.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: