UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se vyrovnat s rozvodem?

Rozvod je určitě velmi nepříjemnou a pro mnohé lidi velmi bolestivou záležitostí, která není vždy jednoduchá. Už jen z toho důvodu, že v některých případech se partneři nedokážou mezi sebou na rozvodu domluvit a neustále si jen dělají mezi sebou navzájem problémy, které rozvod ještě více zhoršují a komplikují.

jak-se-vyrovnat-s-rozvodem

Jak se vyrovnat s rozvodem? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Existují sice i páry a manželé, kteří se na rozvodu dokážou rozumně a dobře domluvit, bohužel je jich jen opravdu hrstka. Ve svém okolí bych takových bezproblémových rozvodů napočítala na prstech jedné ruky, z čehož vyplývá, že je to opravdu ve většině případů pravda.

Často se také stává, že ten rozvod chce jen jeden z manželství a ten druhý se naopak rozvádět nechce. Důvody rozvodu mohou být opravdu různorodé, od toho, že si váš partner/partnerka najde milence/milenku, po vyhasnutí lásky, něco mu/jí ve vztahu chybí…

Rozvod je opravdu psychicky náročná věc a ještě o to více, když spolu máte společně děti, které vás spojují. Už to tedy není jenom o těch dvou lidech (vás), ale je to i o vašich dětech, které vás potřebují a mnohdy jsou na vás závislými (pokud tedy nejsou plnoleté).

hracky-pro-dospele

Jak se člověk může vyrovnat s rozvodem, je těžká otázka. Nicméně ničemu nepomůžete, když svému bývalému manželovi/manželce budete dělat problémy za cílem, abyste mu ublížili. Cílíte na to, abyste mu/jí ublížili, a přitom více ubližujete sami sobě, než jemu. Pořád doufáte v návrat, který se s největší pravděpodobností už konat nebude, když jste se rozvedli či se rozvádíte.

Prvně přijde na řadu prosení, ať se k vám vrátí, bezmoc, beznaděj, nenávist, vztek, lítost… to vše my můžeme pociťovat, protože se cítíme ublížení. Nejlepší rada je ale vzájemně si odpustit a zkusit začít žít nový život. I když to ze začátku nebude lehké, časem to možná budete brát z té pozitivní stránky.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: