Jak se obléct na svatbu?

Svatba představuje slavnostní událost, kterou v roli nevěsty a ženicha zažijete v ideálním případě jen jednou za život. Výběr oblečení, které si na váš speciální den oblečete, je plně ve vaší režii.

jak-se-oblect-na-svatbu

Jak se obléct na svatbu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Vyplatí se akorát brát v potaz specifika místa konání obřadu. Jestliže jste však zváni na svatbu jako host, neměli byste volit svůj outfit jen na základě svého uvážení a aktuálního vkusu. Vždy je nutné respektovat zásadu, že hlavní pozornost by na sebe měli poutat nevěsta s ženichem. V každém případě tedy nechte doma šaty s hlubokým výstřihem, minišaty, sukni v bílé barvě, obleky v křiklavých barvách apod.

Dále myslete i na počasí a vhodně tomu své oblečení přizpůsobte. Také je dobré mít na paměti, že váš celkový vzhled a outfit by vám měl ladit, tj. snažte se oblečení doplnit vhodnými doplňky (např. šperky, páskem, hodinkami) a přizpůsobte mu i svůj make-up či účes. Pokud si lámete hlavu s tím, co si máte na cizí svatbu obléci, podívejte se v první řadě na svatební oznámení. Na pozvánce často bývá uveden i požadovaný dress code. V současnosti jsou časté svatby laděné do určité barvy.

hracky-pro-dospele

Pokud si tedy novomanželé vysnili například svatbu kompletně v modré barvě, je žádoucí, aby do modrých odstínů byli oblečeni i všichni svatebčani. Pokud nevěsta s ženichem plánují nekonvenční svatbu například ve stylu hippies, klidně si na sebe vezměte barevné doplňky, květovaný oděv, pohodlné kalhoty a tenisky. Pakliže jste zváni na svatbu do kostela, oblékněte se formálně. Jste-li žena, vyhněte se šatům bez rukávů s odkrytými rameny, vyzývavým modelům a botám s otevřenou špičkou.

Jste-li muž, nechte doma kraťasy, džíny, tenisky apod. Chybu neuděláte společenskými šaty a boty na podpatku; v případě mužského outfitu pak bílou košilí s kravatou a černým oblekem. Pokud se chystáte na neformální obřad na louce nebo v lese, který je v posledních letech čím dál populárnější, musíte tomu přizpůsobit i své oblečení.

Zapomeňte na upjaté modely a boty s vysokými podpatky. Naopak zvolte letní šaty s potiskem, košili s krátkým rukávem, sandálky, baleríny či vycházkovou obuv. Chystáte-li se naopak na velmi honosnou svatbu, nebojte se do svého šatníku přidat pár nových kousků nebo si vhodný outfit vyberte v půjčovně luxusních modelů. Chybu neuděláte elegantními koktejlovými šaty a botami s uzavřenou špičkou. Pánové by pak měli zvolit tmavší smoking. Z materiálů by měla být pozornost dána hedvábí, sametu, saténu, krajce atd. Na závěr tedy zopakuji, že je nejprve potřeba pořádně přečíst svatební oznámení. A pokud tam vyloženě není dress code zmíněný, řiďte se radami z tohoto článku a nezpůsobíte tak nechtěné faux pas.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeierová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: