UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se vyrovnat s nevěrou?

Nevěra je jeden z největších ničitelů partnerského vztahu. Týká se spousty párů. Někdy se nevěru podaří ututlat, ale někdy se bohužel provalí nebo člověk, který podvádí už tíhu neunese a přizná se. Ať už vás v krátkodobějším nebo dlouhodobém partnerském vztahu potkala nevěra ze strany partnera či partnerky, jde o věc, která dokáže s člověkem nepěkně zacloumat. Rázem se rozplynou všechny iluze o vašem protějšku a vše, co jste vybudovali, je najednou pryč. Jak se vyrovnat s nevěrou co nejrychleji a jak se posunout dál?

jak-se-vyrovnat-s-neverou

Jedním z důležitých kroků je vyhnout se hádce a vyčítání tomu druhému, proč zahnul, nebo dokonce i vyptávání se na podrobnosti. Snažte si jednoduše zachovat chladnou hlavu. Pokud chcete ze vztahu odejít a nechcete svému protějšku dát druhou šanci, odejděte se vztyčenou hlavou a snažte se hodit problémy za hlavu. I když to se možná snadno řekne, ale hůře udělá.

Důležité je také nehledat chybu a vinu v sobě. Snažte se v sobě emoce nedusit, promluvte si s někým o svých pocitech. Tím se vám uleví. Přijměte tuto situaci tak, jak je a snažte se člověku, který vás podvedl, odpustit. Jedině tak se budete moci posunout vpřed.

hracky-pro-dospele

Vyrovnat se s nevěrou každému trvá jinak dlouhou dobu.

Někdo se přes to přenese dříve, někdo zase později, ale čas všechny rány zahojí. Nebojte se také požádat o pomoc. Pokud to nedokážete zvládnout sami, nestyďte se obrátit na odbornou pomoc psychologa, který vám bude empaticky naslouchat a pomůže vám se přes celou věc přenést.

A v neposlední čas si najděte čas sami na sebe. Věnujte se tomu, co vás baví nebo si najděte novou zálibu. Přijdete na jiné myšlenky a nebudete mít čas na sebeobviňování a hledání příčin. Cestujte, bavte se, sportujte, zkrátka dělejte to, co vás baví. Budete pak v lepší psychické pohodě.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: