UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak onanovat?

Co je onanovaní neboli masturbace? Onanovaní je stimulace vlastních genitálií za účelem sexuálního potěšení. Obvykle se provádí dotykem nebo hlazením penisu, klitorisu nebo jiných částí těla. Masturbace je zobrazována v umění již od pravěku a je zmiňována a diskutována ve velmi starých spisech.

jak-onanovat

V 18. a 19. století ji někteří evropští teologové a lékaři označovali za "ohavnou", "zavrženíhodnou" a "odpornou", ale během 20. století tato tabu obecně ustoupila. V 21. století je masturbace všeobecně přijímána jako normální součást lidské sexuality.

Masturbace je běžnou sexuální praktikou u lidí i jiných živočišných druhů. Přesto byla v mnoha kulturách v průběhu historie obklopena tabu, a přestože je ve většině zemí i dnes legální, v některých zemích platí zákony, které tuto činnost omezují nebo zakazují.

Masturbace je akt sexuálního sebeuspokojování. Zahrnuje stimulaci pohlavních orgánů, která vede k sexuálnímu vzrušení a vyvrcholení. Ačkoli masturbaci lze provádět sólo, lze ji po vzájemné dohodě provádět i s partnerem. Slovo masturbovat pochází z latinského slovesa masturbari, což znamená "znečistit se".

hracky-pro-dospele

Jak provádět onanovaní

Stimulace může být prováděna rukou, prsty nebo jinými předměty, například sexuálními hračkami. Lze ji provádět v různých polohách a často ji provázejí sexuální fantazie. Masturbaci mohou provozovat obě pohlaví, častější je však u mužů než u žen.

Stimulace může zahrnovat ruce, prsty, předměty denní potřeby, sexuální hračky, jako jsou vibrátory, nebo jejich kombinace. Vzájemná masturbace (vzájemná manuální stimulace pohlavních orgánů mezi partnery) může být náhradou za penetrační sex.

Zajímavosti:

  • Masturbace je zobrazována v umění již od pravěku a je zmiňována a diskutována ve velmi starých spisech.
  • Staří Řekové měli dokonce názvy pro různé formy mužské masturbace: "Arischalkismus" byl akt tření penisu mezi dvěma prsty; "onanismus" označoval specifickou formu mužské masturbace - konkrétně odstoupení od vaginálního styku před ejakulací.
  • "Masturbace" znamenala "dotýkat se sám sebe" nebo prostě "hrát si sám se sebou"; a "kraurosis" označovala chronickou masturbaci v protikladu k příležitostnému požitkářství.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: