UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyholit čárku?

Jak vyholit čárku? Pokud se s holením břitvou teprve seznamujete, možná vás děsí představa, že budete ovládat ostrou břitvu. Nebojte se, tento proces je ve skutečnosti jednodušší, než by se mohlo zdát. Jakmile si ho osvojíte, pravděpodobně se budete holit častěji, protože je to zábava.

jak-vyholit-carku

Holení břitvou vyžaduje jen několik základních pomůcek

  • Přímý holicí strojek (nebo také žiletka). Ty můžete koupit ve většině drogerií nebo online u prodejců.
  • Je důležité, aby měl holicí strojek originální rukojeť - ta mu dodává rovnováhu, když ho držíte u obličeje.
  • Některé holicí strojky jsou dodávány s vyměnitelnými rukojeťmi, pokud je někdo upustil nebo jinak poškodil.
  • V takovém případě nezapomeňte rukojeť vyměnit, než svůj holicí strojek použijete na sebe nebo na někoho jiného!
  • Strop (nebo závěsné poutko) k broušení čepele mezi jednotlivými použitími - to je důležité zejména v případě, že se s ní teprve učíte holit. Strop také udrží ostří déle ostré tím, že pomáhá odstraňovat mikroskopické kovové piliny.

hracky-pro-dospele
Jak oholit čárku

  1. Čárku nejlépe oholíte žiletkou. Přímá břitva nemá žádný chránič, takže se můžete dostat opravdu blízko k pokožce.
  2. Pokud nemáte rovnou žiletku, použijte běžnou jednorázovou žiletku. Díky chrániči na jednorázových strojcích se sice hůře dostanete tak blízko k pokožce, jak byste chtěli, ale je to lepší než vůbec nic.
  3. Před holením chloupků použijte teplou vodu a mýdlo (nebo pěnu na holení). To pomůže chloupky změkčit, takže při holení nebudou škrábat.
  4. Pomocí zrcadla se podívejte na oblast, kde vám z kůže nevyrůstají žádné chloupky - například v podpaží nebo na nohou - a zkuste zjistit, jak je každý z nich dlouhý: kolik milimetrů dorůstá? Toto číslo si zapište, abyste při holení věděli, jak dlouhý by měl být každý chloupek, který se vám z těla sundává!
  5. Holte se ve směru opačném, než jak chloupky rostou. Pokud vám tedy chloupky rostou shora dolů na obličej, oholte se směrem nahoru k temeni hlavy (od místa, kde rostou). Tímto způsobem nebudete mít žádné zářezy.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: