UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kdo je asexuál a co je to asexuální?

V běžném životě se setkáváme všichni s různými pojmy. Některé jsou nám blízké a víme o nich hodně, některé jsou pro nás zase naopak hotovou španělskou vesnicí. Pojďme si tedy v dnešním článku blíže rozebrat to, kdo je to asexuál a co to znamená, když je jedinec asexuální. Tento pojem se užívá poměrně často. Hned vám ho vysvětlím.

kdo-je-asexual-a-co-je-to-asexualni
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Každý má v sobě touhu rozvíjet intimitu. Omyl – ne každý – většina lidí. A jak už to tak normálně bývá, dva dospělí lidé spolu spí, což je naprosto normální jev. Zlom ale nastává v momentě, kdy člověk odmítá jakýkoliv intimní a sexuální kontakt – v takovém případě ho nazýváme asexuálním člověkem, tedy asexuálem. Člověkem, který nevyžaduje jakýkoliv intimní styk.

Neříkám, že by se tito lidé měli automaticky odsuzovat, každý je nějaký. Nicméně v široké společnosti toto příliš normální jev není. Problém taky nastává například tehdy, pokud jsou spolu dva lidé ve vztahu – jeden z nich má normální choutky a ten druhý, takzvaný asexuální, nic podobného nevyžaduje. Často tak dochází k rozpadu vztahu, který by jinak byl úplně ideální. Ale i pohlavní styk a intimní život ke vztahu patří a právě ten bývá často kamenem úrazu u párů.

hracky-pro-dospele

Proto je důležité, abyste byli se svým partnerem sehraní i v tomto směru a rozuměli si i po této stránce, jinak se dříve či později rozejdete a půjdete od sebe. Je to bohužel realita a pohlavní styk a sexuální život je častým důvodem rozpadu desítek vztahů.

To ale neznamená, že pohlavní styk je to nejdůležitější. Samozřejmě, že je důležitý, ale taky byste ve vztahu měli nacházet hodnoty jako lásku, pochopení, vyslechnutí druhého partnera, důvěru a podobně. Potom je vztah postavený a založený na opravdu silných základech, které se jen tak nerozbijí a naopak každý problém vztah ještě posílí.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: