UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Lze otěhotnět s kondomem?

Častá otázka, na kterou opravdu mnoho lidí nezná odpověď. A proto jsem si pro vás sepsala článek přesně na toto téma, který vám danou problematiku alespoň trochu osvětlí.

lze-otehotnet-s-kondomem 
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Říkáte si - když budete mít pohlavní styk s kondomem, který je dejme tomu dražší, nic se nemůže stát. To ale tak úplně není pravda, což spousta lidí neví. Někteří lidé si myslí, že čím více je kondom dražší, tím je kvalitnější a například může mít různé příchutě. To je sice pravda, ale ne tak úplně, protože kondom se vždycky může protrhnout - i ten nejkvalitnější.

Buď během pohlavního styku, nebo může být (nedejbože) poškozený už v balení, což tedy bývá většinou pro takový pár neštěstí, pokud zásadně kondom používají z toho důvodu, že teď rodinu zásadně nechtějí a potom se náhodou stane, že dívka otěhotní. Potom následuje těžké rozhodování - tedy jestli si dítě mají nechat, nebo ne. Samozřejmě záleží i na věku páru.

hracky-pro-dospele

Nicméně pokud by si dítě chtěli nechat odebrat, existují zde určitá rizika pro partnerku - například že jednou, až bude chtít mít opravdu děti z vlastní vůle, nemusí se to dlouhou dobu dařit a nebo se to dokonce nemusí podařit vůbec, proto je opravdu dobré takové rozhodování pečlivě zvážit. Jestli by nebylo lepší si dítě nechat. Potrat představuje totiž u některých žen zdravotní komplikace (jak jsem již už zmínila).

Mnohdy žena otěhotní v nižším věku, kdy už má ale třeba dvacet a stále váhá, jestli si dítě nechat, nebo ne. Tento strach může pramenit i z něčeho neznámého, z toho, že žena neví, do čeho vlastně jde - jde takzvaně do neznáma. To je pravda, nicméně pokud se tomuto "problému" postaví a dítě si nechá, jsem si jistá, že časem sama zjistí, že dítě je vlastně tím největším darem, jaký v životě existuje. Proto pokud už taková situace nastala, pečlivě zvažte její řešení. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: