2 položek celkem
Puzzle Mapa světa z r. 1626 500 dílků
242 Kč

Cestování prstem po mapě bude hned o něco zábavnější, když si mapu nejprve sami poskládáte. Historický obraz celého světa je v originálním puzzle rozdělen na 500 dílků, se...

Kód: DS53460596
Vilac Velká mapa historie  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 154 Kč

Rozměry: 300x15x1 cm Věk: 3+ Mageitické díly Popisky ve francouzštině 50 ks magnetek

Kód: DS34101608

Mapy pro děti

Objevování a bádání jsou nedílnou součástí dětského světa. Každý nový den přináší ohromné množství dalších poznatků. Jak udělat dětem bádání ještě zábavnější? Pojměte spolu zkoumání světa jako vědeckou práci. Zaznamenávání nových informací, ať už textem, obrázkem či jiným způsobem, radost z poznání ještě navýší.

Mapy světa jsou určeny všem dětem, které se svými rodiči často cestují, ať už po celém světě, v rámci Evropy nebo třeba jen po České republice. Ocení je rovněž ty děti, které jezdí na výlety jen ve svém blízkém okolí, ale rády se dozvídají informace o jiných krajích a neznámých kulturách. Už Jan Ámos Komenský upozorňoval, že při učení nestačí informace jen poslouchat nebo číst. Děti by měly objevovat všemi smysly. Díky mapám je snadnější utvořit si představu, kde se nachází místo, o kterém je řeč. Je vidět, jak daleko je od domova, co je v jeho okolí. Nové poznatky si děti lehce spojí s poznatky dříve nabytými.

V nabídce najdete stírací mapy světa, na kterých můžete pozorovat, které země jste už navštívili nebo o kterých jste se dočetli v encyklopedii. Každou poznanou zemi setřete a pozorujte, jak se mapa vybarvuje. Podobně funguje korková mapa – jen místo stírání zapichujete na správná místa barevné připínáčky. Puzzle s mapou světa či Evropy zajistí nejen dlouhou zábavu, ale také ke zlepšení orientace a upevnění představy o tom, kde se co nachází. Děti, které umí číst, si během skládání pasivně zopakují názvy států a jejich sousedů.

Znalosti zeměpisu prověří didaktické hry. Výrobci myslí na malé i velké, a tak vyrábějí různě obtížné verze, mezi kterými najdete tu, která je vzhledem k věku vašich dětí nejvhodnější. Nezapomeňte správného badatele vybavit zápisníkem či cestovatelským deníkem, kam bude své poznatky poctivě zapisovat.

Pro Dudlu sepsala maminka: Karolína Klosová

Víte, že když zakoupíte dětské mapy na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás mapy pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.