UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Míchátka

Míchátka

To je tvá sklenička? Ne. Tak čí je? O čem tady píši? Představte si oslavu, nebo návštěvu. Je vás deset nebo dvacet. Jste rádi, že jste vůbec sehnali tolik skleniček. To je, tedy popravdě, můj problém. Mám plnou polici skleniček, ale při oslavě jich mám nedostatek. A jelikož jsem z části detektiv, zjistila jsem, že skleniček doopravdy mám dost, ale protože moji přátelé, kteří už jsou společensky unavení, zapomenou kam si skleničku položili, nebo kterou měli, vezmou si novou. Aha. Záhada vyřešena. A teď co s tím. Takže máme dvacet skleniček a přijde dvacet hostů. Nebojte se, není to slovní úloha. Když nalepíme jejich jméno na skleničku, po namočení nebude jméno k přečtení a sklenička bude ještě ke všemu lepit od lepidla. Fuj. Další z možností je fixkou napsat jméno na skleničku. Ale jsme u černých prstů a jméno fuč.

Takže, dámy a pánové, mám pro vás řešení. Říká se tomu Míchátka. Tak trochu retro věcička, ale geniální. Věřte mi. Mám pro míchátka slabost. Fascinuje mě propracovanost tak titěrných věcí, ty barvy a možnosti. S míchátky jsem se poprvé setkala už jako dítě 80. let. V dnešní době je tak často nevídáme, ale až pochopíte k čemu tato míchátka jsou, rádi je zpět přivítáte. Podle mého výzkumu to vypadá, že se Míchátko objevilo kolem roku 1600 v Západní Indii. Jeho účelem bylo pomoci vylepšit koktejl na Barbadosu „The Swizzle“, který obsahoval rum, cukr a led. Míchátka našly kolem roku 1920 nový účel, než míchání nápojů.

V těchto letech je používala královna Viktorie a jiné dámy k míchání bublinek v šampaňském. Proč? No dámy ze společnosti nechtějí nežádoucí brkání a škytání, že? A už se blížíme k dnešní době. V době kdy, vzkvétá marketing. Seznamte se s vynálezcem Jayem Sindlerem, který potřeboval způsob, jak odstranit olivu z martini bez použití prstů. Načrtl tedy myšlenku dřevěného ostnatého kopí s malým pádlem na druhém konci, na kterém by mohl být potištěn název nebo logo podniku. Problém byl vyřešen a bary, které potřebovaly inzerovat po skončení prohibice, měly nový marketingový nástroj. Míchátko. Obyčejné míchátko, ale s takovým příběhem. Zamícháte svůj drink. Vypadá naprosto originálně a hlavně, budete mít dostatek skleniček, protože všichni si své míchátko pohlídají.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem míchátek na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás míchátka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog