UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to animozita?

Animozita je slovo pocházející z francouzštiny (animosité) a znamená averzi, nenávist, nebo odpor k něčemu, nebo někomu. Takovým příkladem může být například animozita k lidem orientovaným na stejné pohlaví gayové, lesby, k bisexuálům, pansexuálům a dalším sexuálním orientacím.

co-je-to-animozita
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Do animozity můžeme určitě zařadit nenávist vůči lidem tmavé pleti, jiného vyznání, nebo jiné národnosti. V naší společnosti je to bohužel většinou považováno za normální a taková animozita (neboli nenávist) se objevuje dnes a denně. A nejen v soukromém životě. Svědky takového jednání můžeme být například i za bílého dne na ulicích, kdy jsou někteří jedinci schopni pokřikovat na ostatní lidi, kteří jim v něčem nevyhovují.

Ale ještě si to probereme více dopodrobna. Kdo řekl, že animozita znamená výhradně odpor k lidem nám "odlišným"? Může to být i odpor vůči nějakému politickému hnutí, názoru, dále třeba k různým skladbám (někteří mladší jedinci mají odpor vůči vážné hudbě a skladbám jako je Bach a podobně).

antistresove-hracky

Tady vidíte, že pokud řekněte mezi svými vrstevníky slovo animozita, pravděpodobně většina z nich nebude vědět, co toto slovo znamená a jaký má význam. Pokud ale řeknete slovo odpor, averze či nenávist, prakticky všichni ví, o čem mluvíte a co toto slovo vyjadřuje.

Škoda, že takových slov je na světě potřeba. Mnohem lepší by bylo, kdyby taková slova ani existovat nemusela. Ale to bychom bohužel nesměli žít ve světě, kde je normální pro některé jedince zacházet kvůli odlišnostem mnohdy až do extrémů.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: