UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to sarkasmus?

Zkouší osoba ve vašem okolí vaši trpělivost? Nevíte zda je to ironie nebo snad dokonce sarkasmus? Jaký je mezi tím vlastně rozdíl? Pokud by někdo používal ironii tak lehce nadlehčí dané téma nebo danou věc o které se právě bavíte nebo prožíváte. Ale oproti tomu typický sarkasmus je spíše na způsob pohrdání danou situací nebo i osobu. Proto je lepší se takovým osobám, které pravidelně sarkasmus používají je lepší se vyhýbat.

co-je-sarkasmus

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Sarkasmus má někdy až bolestné rýpaní do člověka, a málokdo to také umí snést. Můžete si také, ale přečíst některé články nebo spíše diskuze, že člověk, který právě používá sarkasmus může být daleko chytřejší než ostatní.

To ano, ale asi moc kamarádů ve svém okolí nemá, protože kdo by chtěl mít vedle sebe někoho kdo ho neustále uráží svými ne úplně vhodnými poznámkami, které byste chtěli zrovna slyšet. Lepší je tedy se obklopit pozitivně myslejícími lidmi kteří nám zajisté zvednou náladu a také nás třeba i podpoří v našich dovednostech o kterých si třeba myslíme, že nejsou tak dobré.

Názor a pohled jiného člověka na naší práci a třeba i jeho ocenění dokáže danou osobu dohnat až k velkým výsledkům, které by sám ani nedokázal. Pokud jste navíc mezi lidmi kteří mají trefné poznámky a navíc vás neurazí ani vaše okolí, tak se jimi nadále obklopujte. Dobrá nálada je i dobrým lékem na všechny neduhy, které člověka trápí.

Nebo si snad ze sebe nedokážete udělat legraci, ale z ostatních ano? A nemyslíte si, že byste to měli třeba právě už dnes začít měnit? Tito lidé jako vy se velmi často urážejí a někdy naprosto zbytečně. Proč si tedy přidělávat nějakou tu další vrásku navíc, a nebrat tak život s nadhledem? Třeba pochopíte daleko více věcí než doteď.

antistresove-hracky

A co takový černý humor?

Ten je někdy také docela drsný, přesto ho má v oblibě nespočet lidí. Zkuste se optat třeba svého souseda nebo sousedky, jaký humor preferuje a budete možná mile překvapeni.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: