Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je to abstraktní myšlení?

Co si pod takovým pojmem jako je abstraktní myšlení vlastně představit? Setkali jste se ve svém okolí s někým kdo takové myšlení má? Určitě, že ano. Abstraktní myšlení můžeme naprosto a jednoduše popsat pro jedince, kteří se v tom neorientují. Jedná se o tzv. Logické myšlení, které ale nemá každý.

co-je-abstraktni-mysleni

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Někomu jdou lépe matematické počty a jinému zase kreslení. Každý máme nějaký ten dar, který musíme správně využít, protože by to přece byla velká škoda. Logické myšlení se dá také použít i na správnou organizací a rychlé zorientování v nově nastalé situaci. Logické myšlení můžeme tedy přiřadit pro pozice jako jsou například bankovní poradci, obchodníci, vedoucí atd.

Je to zkrátka analytické myšlení, o kterém jste zajisté už někdy ve svém životě slyšeli. Můžete si v dnešní době také udělat zkušební online testy, které vám možná pomohou s tímto problémem, pokud si o sobě stále myslíte, že třeba takové abstraktní myšlení nemáte, ale vaše kamarádka ano. Opak může být pravdou.

Můžeme také zmínit pravou a levou hemisféru. Komu tedy nešly ve škole počty nebo snad dokonce logické myšlení tak u něj levá hemisféra trochu pospává. Za to pakliže jste měli vždy skvělou představivost, kreativní myšlení a hudbu tak u vás jasně vyhrává pravá hemisféra.

Proto také můžete velmi rychle odhadnout člověk se kterým se bavíte, zda využívá více levou nebo pravou hemisféru, a tím si také najdete k sobě i nové kamarády kteří mají stejné zájmy. Nic těžkého na tom není. A nebo snad máte partnera, který je spíše na finance a vy si raději někde v koutě kreslíte? Můžete se skvěle doplňovat, protože se tak vlastně vyvažujete.

antistresove-hracky

A co vaše děti, mají abstraktní myšlení?

Všimli jste si u nich něčeho jiného než u sebe? Jedno je více nadané než to druhé? Zkuste s nimi zajít na testy do odborných středisek k tomu určených, a začít v nich rozvíjet to k čemu vlastně mají i sklony.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: