Co je to abstraktní myšlení?

Co si pod takovým pojmem jako je abstraktní myšlení vlastně představit? Setkali jste se ve svém okolí s někým kdo takové myšlení má? Určitě, že ano. Abstraktní myšlení můžeme naprosto a jednoduše popsat pro jedince, kteří se v tom neorientují. Jedná se o tzv. Logické myšlení, které ale nemá každý.

co-je-abstraktni-mysleni

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Někomu jdou lépe matematické počty a jinému zase kreslení. Každý máme nějaký ten dar, který musíme správně využít, protože by to přece byla velká škoda. Logické myšlení se dá také použít i na správnou organizací a rychlé zorientování v nově nastalé situaci. Logické myšlení můžeme tedy přiřadit pro pozice jako jsou například bankovní poradci, obchodníci, vedoucí atd.

Je to zkrátka analytické myšlení, o kterém jste zajisté už někdy ve svém životě slyšeli. Můžete si v dnešní době také udělat zkušební online testy, které vám možná pomohou s tímto problémem, pokud si o sobě stále myslíte, že třeba takové abstraktní myšlení nemáte, ale vaše kamarádka ano. Opak může být pravdou.

Můžeme také zmínit pravou a levou hemisféru. Komu tedy nešly ve škole počty nebo snad dokonce logické myšlení tak u něj levá hemisféra trochu pospává. Za to pakliže jste měli vždy skvělou představivost, kreativní myšlení a hudbu tak u vás jasně vyhrává pravá hemisféra.

Proto také můžete velmi rychle odhadnout člověk se kterým se bavíte, zda využívá více levou nebo pravou hemisféru, a tím si také najdete k sobě i nové kamarády kteří mají stejné zájmy. Nic těžkého na tom není. A nebo snad máte partnera, který je spíše na finance a vy si raději někde v koutě kreslíte? Můžete se skvěle doplňovat, protože se tak vlastně vyvažujete.

antistresove-hracky

A co vaše děti, mají abstraktní myšlení?

Všimli jste si u nich něčeho jiného než u sebe? Jedno je více nadané než to druhé? Zkuste s nimi zajít na testy do odborných středisek k tomu určených, a začít v nich rozvíjet to k čemu vlastně mají i sklony.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku: