UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co to je mozková mlha?

Asi jenom pár z vás se setkalo v životě s pojmem mozková mlha. Tento pojem není až tak známý. O tom, co mozková mlha znamená, si mimo jiné povíme v tomto článku, kde se můžete dozvědět plno nových zajímavých informací, které by vás možná ani nenapadly. Možná, že vám tento článek i pomůže.

co-je-mozkova-mlha

Pokud máte potíže s koncentrací, nemůžete se soustředit a mezi vaše slabosti patří například zapomínání důležitých věcí, dat a událostí, zřejmě je něco špatně. Proč se tak děje? Příčinou je možná takzvaná mozková mlha. Tento pojem zní docela děsivě. Je používán spíše pro laiky.

Mozková mlha se projevuje různými způsoby: nejčastěji výpadky a ztrátou paměti, zapomínání, příčinou mozkové mlhy můžeme sami v sobě vyvolat takzvaný určitý chaos.

antistresove-hracky

Kdy se mozková mlha objevuje nejčastěji?

Mozková mlha se může objevovat například v těhotenství, při každodenních depresích a podobně. Nebudete tomu věřit, ale i já jsem si v těhotenství prošla mozkovou mlhou, takže moc dobře vím, jaký pocit to je. A abych jenom nekecala do prázdna, povím vám, co se mi stalo.

Jednou jsem se rozhodla, že budu vařit oběd. Měla jsem naplánované, že budu vařit kuřecí nudličky s rýží. Bohužel proces není párminutový a tak se musí i čekat v pár krocích, než se suroviny uvaří. Čekala jsem v jiné místnosti, bohužel jsem u toho čekání usnula. A asi vás napadne, co se stalo. Hrnec spálený úplně do černa, samozřejmě i jídlo. Samozřejmě stačilo hodně málo a mohli jsme vyhořet a bylo by po srandě. Naštěstí (díky pánu Bohu) se nic nestalo.

Vzpomínám si, že v těhotenství jsem měla mozkovou mlhu opravdu hodně, tohle nebylo poprvé, co se něco takového stalo. Ale ostatní věci už nebyly tak nebezpečné (například jsem jen na něco zapomněla, nebo mi občas vypadla slova, ale nic více). Je dobré si při mozkové mlze dávat opravdu pozor.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: