UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak poznat alkoholika?

Určitě už každý z nás slyšel někdy pojem alkoholik. Není to zrovna jedno z nejhezčích slovních vyjádření, ale to nevadí. Alkoholik je zkrátka ten člověk, co je závislý na alkoholu. Mnohdy to není jenom jeho vina - mohla se mu stát nějaká tragická událost, díky které začal pít. Mohl mu umřít někdo blízký. Také si mohl nabrat dluhy a teď neví, co dělat a jak z toho ven a tak to zahání pitím. Nebo jsou taky i lidé, co nezačali pít z žádného důvodu, prostě jim to tak vyhovuje.

jak-poznat-alkoholika

Jak poznat alkoholika? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Chci ale říct, že ať už potkáte jakéhokoliv člověka, není dobré ho hned na začátku odsuzovat, když ani nevíte pořádně, co všechno si musel prožít. Někdo měl život opravdu těžký a proto pochopení nalezl v alkoholu. Samozřejmě to nechci nějak omlouvat, zrovna to, že závislost na alkoholu je špatná, dobře vím ze svého blízkého okolí....

Nicméně otázkou je, jak poznat alkoholika? Někdy ani to, že je závislý na alkoholu poznat nemusíte. Většinou ale opilý člověk neříká hezké věci, mluví úplně z cesty a mluví tak, že mu třeba až není mnohdy pořádně rozumět, to záleží na tom, jak je opilý.

Každý člověk také vstřebává alkohol jinak. Jeden se jen opije a je pouze veselý, další se opije a usne a třetí se třeba opije a začíná být agresivní vůči svému okolí, začíná všem nadávat... u každého člověka je toto opravdu individuální věc.

antistresove-hracky

Nicméně chci ještě jenom podotknout - což je velmi důležité - že většina lidí, kteří mají nějakou závislost, se potýkají s nějakým problémem, ať už je to vědomé nebo nevědomé a můžou na to přijít třeba až po x letech.

Psychika člověka je velmi složitá a mnohdy i nevyzpytatelná, ale neodsuzujme prosím ty, kteří mají nějakou závislost, ale v první řadě se snažme podat pomocnou ruku a pomoct. Mnohdy to znamená více, než předem odsuzovat na základě žádných informací a mýlek. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: