UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se vyrovnat se smrtí?

Bohužel tohle je ožehavým tématem úplně pro každého a každý z nás si to někdy zažil. Kdo si to nezažil, je v podstatě šťastným člověkem. Je to tak, protože když vám umře někdo blízký, je to peklo. A nejhorší je to přesně v tom momentě, kdy se to stane. Jste zaplaveni slzami, všichni brečí, vzpomínají, nemohou uvěřit, že daný člověk se už nikdy nevrátí a nebudou s ním už prožívat společné chvíle jako dřív.
 
jak-se-vyrovnat-se-smrti
 
Jak se vyrovnat se smrtí? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Je to prostě hrozná situace a každý se s ní vypořádá jinak. Někdo se uzavře do sebe a nemluví s okolím, jiný se zabere do nějaké činnosti, která ho baví, aby zaměstnal hlavu a na tu strašnou událost nemusel myslet. Někdo se upne k práci tak, že tam tráví veškerý svůj čas, aby nemusel myslet na to, co se stalo.
 
Je to takový útěk z reality, se kterým se každý pere sám v sobě a každý jiným způsobem. Jak se ale vyrovnat se smrtí blízké osoby? Je vůbec na to nějaký návod? Můžeme proti tomu nějak bojovat? Jde to? Zpočátku je to opravdu hodně těžké, protože je to čerstvá záležitost, přináším vám ale několik typů, jak se s tím můžete lépe vypořádat. 
 

Uvědomte si, že váš blízký by nechtěl, abyste byli smutní

Ano, tohle je přesně ten nejzásadnější bod. Toto si musíte uvědomit a pořád si to takhle říkat. Ve skutečnosti si nic nenamlouváte, ale je to pravda. Váš blízký vás určitě hodně miloval a rozhodně by ani ve snu nechtěl, abyste se kvůli němu trápili nebo nedej bože byli smutní. 
 

antistresove-hracky

Chce to čas

Ano, tohle je určitě taky věta, kterou slyšíte od každého. Čas, čas a zase čas. S časem sice na vašeho blízkého nezapomenete, ale bolest se alespoň trochu otupí (měla by), takže se po několika měsících budete schopni určitě alespoň trochu dát dohromady a fungovat jako předtím, i když to bude hodně bolet. A potom možná zjistíte, že člověk, který vám umřel, je tu pořád s vámi- ve vašem srdci.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: