UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Mycí prostředky

Přípravky na nádobí

Máte doma myčku nebo myjete nádobí ručně? Já například myčku nemám a po každém vaření mě čeká na lince hromada špinavého nádobí. Nemohu říct, že by mě umývání nádobí nějak zvlášť bavilo. Ale i tato činnost se dá zpříjemnit. Chcete vědět jak?

Abych si čas strávený nad dřezem zpříjemnila, pouštím si často své oblíbené písničky, a když je toho nádobí opravdu hodně, pustím si film nebo seriál. Jelikož je vaření a pečení mým oblíbeným koníčkem, v kuchyni trávím opravdu hodně času. Poslední dobou zkouším různé nové recepty – zejména polévky, které jsem doma ještě nikdy nevařila. Velmi oblíbenou polévkou posledních měsíců je u nás ,,valašská kyselica“. Tato polévka opravdu zasytí a uspokojí chuťové buňky.

Kombinace kysaného zelí, slaniny, klobásy a zakysané smetany je opravdu lahodná. Když jsem kyselici vařila poprvé, byl toho plný velký hrnec.  Myslela jsem si, že máme jídla na týden. Opak byl ale pravdou a za dva dny jsem vařila tuto polévku znovu. V kategorii podzimních polévek u nás rozhodně vítězí krémová dýňová polévka, kterou jíme na oběd, svačinu i na večeři. Naopak přes zimu se snažím dělat vývary – hovězí nebo kuřecí. Věřím totiž, že vývary skrývají sílu a chrání tělo před spoustou nemocí.

Z hlavních chodů jsou u nás doma nejoblíbenější špagety na mnoho způsobů – carbonara, boloňské nebo aglio olio. Po tomto pokrmu zůstává v kuchyni ale spousta nádobí na mytí. Takže vždy, když dělám špagety, rovnou přemýšlím nad filmem, kterým si přípravu a následné uklízení kuchyně zpestřím. Často si pouštím různé komedie, někdy i v angličtině, abych si ji procvičila. Pak už stačí zmáčknout ,,play”, vzít houbičku do jedné ruky, mycí prostředek do druhé a jde se uklízet.

Jak si zpestřujete umývání nádobí vy? Znám spoustu lidí, které umývání nádobí vyloženě baví a užívají si to. Mezi takové nadšence sice nepatřím, ale baví mě proměňovat špinavé nádobí v zářivě čisté a uklízet do polic.

Pro Dudlu napsala: Karolína Jelínková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem mycí prostředky do kuchyně na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás mycí prostředky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog