UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Odkapávač na nádobí

Odkapávače nádobí

Během života zažiješ velké milníky, které považuješ za stěžejní. Narození, školka a první kamarádi, s nimiž se přetahuješ o přední právo pískového království. Následuje škola a s ní i dětské lásky s prvotními polibky, maturita a vstup do dospělého života. Ten pravý zlomový okamžik tvých dosavadních dní na tomto světě však nastává v moment, kdy po celém životě stráveném pod křídly rodičovského bezpečí opouštíš domácí střechu nad hlavou.

Přebíráš nové klíče a těšíš se na dávku svobody, jakou jsi zatím nezažil. Skládáš kartonové krabice a do nich obsah dětského pokojíčku, který už brzy vyměníš za ložnici s manželskou postelí. Ložnice. Jak dospěle zní jen tohle slovo samotné? Jako by ti při vyslovení slova „ložnice“ narostl plnovous. A tak plníš jednu krabici za druhou a nepřestáváš se divit nad tím, jak obrovské množství předmětů vlastníš.

Táta tě odveze firemní dodávkou do nového bytu s přetékajícími krabicemi, které po příjezdu začneš vykládat. Libuješ si v pocitu, že máš do začátku vše potřebné a nemůže tě nic zaskočit.

Vaříš si první večeři, připravíš dvě porce i pro své spolubydlící. Poprvé máš pocit, že tě vaření doopravdy baví. Poprvé používáš kulinářské pomůcky, jejichž jméno jsi donedávna ani neznal.

Večeře je do posledního sousta snězená a je na čase nádobí umýt. Myčku zařízenou nemáš. Bereš do ruky utěrku, co ti mamka přihodila ke krabicím těsně před odjezdem, a hodíš si ji přes rameno. Myješ první talíř. Bubliny spláchneš studenou vodou. Přemýšlíš, kam nádobí odložit, než zbavíš boloňské omáčky i zbylé talíře. Uchopíš tak další z maminčiných utěrek a položíš ji na kuchyňskou linku, kam následně vyskládáš veškeré mokré nádobí. Utěrka vespod je celá promočená, nádobí náhodně naházené a ty se jen modlíš, aby talíře nesjely z hromady dolů.

Ještě před pár hodinami sis liboval v pocitu, že máš do začátku vše potřebné a nemůže tě nic zaskočit. Tehdy jsi ještě nevěděl, jak postradatelnou věcí takový odkapávač na nádobí může být.

Se čtyřmi promočenými utěrkami na topení brouzdáš internetovým obchodem a plánuješ svou první návštěvu kamenné prodejny. Tvá první zastávka s nákupním vozíkem však nebude u svíček a rostlin, jak sis celou dobu plánoval. Zamíříš rovnou do uličky s potřebami do kuchyně, zatímco na bradě ucítíš pomalu rostoucí plnovous. Dospíváš.

Pro Dudlu napsala: Marie Bydžovská

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem odkapávače nádobí na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské odkapávače nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog