UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je imatrikulace?

Dokončili jste střední školu a nyní je na vás, abyste si vybrali další studium nebo snad chcete po škole začít pracovat a rok si tak odpočinout? Ano i to je možnost, ale poté už může být daleko těžší se začít znovu učit, protože vám přijde příjem peněz vhod a vám se tak už nebude vůbec chtít.

co-je-imatrikulace
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Nemyslíte si, že by to byla naprostá škoda zahodit takovou šanci jako je studium? Velmi často se říká, že inteligence není o titulu, ale o tom kdo jak používá svou hlavu. Jenomže bez vysokoškolského titulu se nedostanete na různé typy prací, které by se vám líbily a tak si budete muset zvolit daleko podřadnější, ale za to vhodná pro vaše současné vzdělání.

Ano je pravda, že několik let se zase neustále učit a potom se klepat zda obhájíte závěrečnou práci jsou u někoho na pováženou. Ale, když sami sebe uvidíte za pár let nebo desítek let jak se můžete pochlubit svým dětem, že jste vzdělaní a že si také přejete to samé od nich, protože jsou zajisté chytří po vás, tak to s vámi někde hluboko u vás musí trošku hnout. Přihlášku na vysokou školu jste tedy nakonec po delších váhání podali a k vašemu překvapení vám za dva týdny přijde obálka. Po otevření dopisu zjistíte, že jste byli přijati na vámi vybranou školu a můžete tak dále pokračovat ve studiu, které vás bavilo.

Kamarádka co dokončila vysokou školu vám radostně gratuluje a sděluje vám informaci o tom, že vás čeká za nějakou dobu Imatrikulace. Co to, ale vlastně je? Nějaký obřad? Prakticky ano. Je to obřad při kterém vlastně vstupujete do akademického světa. Jedná se tedy o slavnostní akt. Více informací o průběhu Imatrikulace najdete na stránkách příslušné vysoké školy na kterou jste se hlásili. Kdo má možnost, že ve svém okolí má kamaráda či kamarádku nebo snad souseda či kolegy, který vystudoval vysokou školu, tak určitě za to stojí se zeptat na dotazy ohledně studuji atd.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: