Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak zjistit majitele pozemku?

A je to tu zase! Líbí se vám pozemek okolo kterého denně jezdíte? Pokud ano tak si zajisté musíte zjistit majitele pozemku. Jenomže jak se tato informace dá zjistit bez toho aniž byste museli chodit na Katastrální úřad? Internet je přítel pro každého z nás, a proto si tak můžete během pár minut dohledat kdo vlastní jaký pozemek.

jak-zjistit-majitele-pozemku
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Na webové stránce www.cuzk.cz si zakliknete možnost pro nahlížení do katastru nemovitostí a zobrazí se vám další možnosti. Je tedy na vás zda se rozhodnete pro vyhledání parcely nebo stavby. V obou případech musíte vědět katastrální území ve kterém se daný pozemek nachází. Po zadání potřebných informací si tak velmi rychle a snadno dohledáte vlastníka.

Pozor jen na to, aby pozemek nebyl zatížen věcným břemenem. To je pro koupi poté složitější a pro vás jako pro budoucího majitele taky. Stejné je to například u domů, pokud budete mít právě věcné břemeno tak s vámi v některé z části domů může bydlet neznámá paní. Ano je to věcné břemeno dožití. Nebo vás zaráží koupě jen ½ podílu? Co, když ten zbylý podíl někdo bude chtít prodat, ale vy jej nebudete chtít? Budete mít pak problémy s dalšími majiteli?

Je dobré si předem prověřit ať už na stránkách, které jsme uvedli nebo přímo na Katastru nemovitostí co nejvíce informací, které vám třeba později ušetří zbytečné náklady nebo starosti. Pozemky jsou v dnešní době drahé, a proto kdo má dědictví, které zahrnuje právě pozemky měl by uvážit zda je chce prodat, a zda není lepší si ještě několik let počkat a vydělat na tom daleko více, eventuálně tyto pozemky využít na účel, který mu tak bude sloužit k dalšímu příjmu peněz.

V zákonech si také můžete dočíst přesné definice právě o rozdělení a typech pozemků, abyste později nenarazili. Nebo se také můžete poradit s vaším kamarádem nebo kamarádkou, protože více hlav více ví. Ale nenechte se ihned ovlivnit názorem jiných, a nechte si také nějaký ten čas na rozmyšlenou.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: