UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je agilní?

V minulém článku jsme diskutovali o tom co je agilita, na to také navážeme. K agilitě patří neodmyslitelně i slovo agilní. Význam tohoto slova se překládá pro nás laiky jako dynamický, rychlý nebo i flexibilní. Je to schopnost kdy okamžitě zareagujete na danou změnu.

co-je-agilni
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Může se jednat o práci se zákazníky či zákazníkem kdy se velmi rychle přizpůsobíte jeho potřebám i tak by se to dalo zjednodušeně říci. A nyní tu máme dva typy lidí.

Ti první nemají za žádnou cenu rádi jakoukoliv změnu, protože raději jedou ve svých starých kolejích a tak proplouvají životem podle toho co jim přijde správné. Změny jsou pro ně naprosto nepředstavitelné a některým nahání až strach. Oproti tomu tu máme druhý typ lidí, kteří milují změny a jsou neradi, když musí dělat jedno a to samé pořád dokola. Změna je život a pokud by tak byla i doba ve které nyní žijeme, tak naše maminky by ještě praly snad na valše. Ano i doba se mění a s ní i zvyky a tradice. K tomu se také vážou agilní metodiky. Jsou to souhrnné metody, které jsou vytvořeny a to za účelem zvýšení efektivity.

Také další navazující téma je pro nás také agilní řízení projektu. Velmi se nám třeba líbil v tomto řízení projektu Iterativní postup, který udává kdy zákazník rychleji dospěje k finálnímu zadání, když produkt který je nahrubo vyráběný vidí než kdyby jej vymýšlel na papíře. Koho toto téma naprosto uchvátilo stejně tak jako nás, může si o tom dočíst daleko více na internetu kde se o tomto způsobu řízení píše daleko více a také podrobněji. Určitě tam také najdete různé příklady, které vám danou situaci objasní ještě lépe. Kdo jde s dobou ten také získá na svojí stranu daleko více zákazníků než ten, který si marně lámu nad tím proč právě do jeho obchodu tolik lidí nechodí i přestože je známý. Zkuste se nad tím zamyslet a třeba obchodníkovi ve vašem okolí dobře i poradíte.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: