Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je titul Bc, Mgr, Dis a PhDr?

V životě se setkáváme s různými vysokoškolskými tituly, pokud někdo vystuduje vysokou školu. Je jich opravdu velká spousta a někteří z nás moc ani neví, co vlastně tyto jednotlivé tituly mohou znamenat a jak je správně používat. Proto jsem si pro vás sepsala dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co znamenají tituly Bc, Mgr, Dis a PhDr.

co-je-titul-bc-mgr-dis-phdr
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Pojďme tedy začít probírat jednotlivé tituly více podrobněji.

Titul Bc - znamená zkratku pro titul bakaláře. Dostávají ho absolventi vysoké školy v bakalářském programu. Tento titul docela dobře znám, protože můj bratranec vystudoval vysokou lesnickou školu s titulem bakaláře jako jediný z rodiny a všichni ho za to moc obdivujeme a respektujeme. Za tímto titulem se píše tečka, to znamená, například: Bc. Jan Novák

Titul Mgr - zkratka pro titul Magistra. Dostávají ho absolventi vysoké školy po dostudování.. Nutnou podmínkou pro to, aby mohli lidé dostat tento titul, je pět let studia vysokoškolského studia. Za tímto titulem též píšeme tečku, příklad použití: Mgr. Jan Novák. 

Titul Dis - označovaná zkratka pro titul diplomovaný specialista. Proto, aby člověk mohl získat tento titul, musí mít vystudovanou odbornou školu. 

PhDr - zkratka pro označení vysokolškého titulu doktora filosofie. Tohoto člověka většinou označujeme za "doktora". Zvláštností na tomto titulu (doktora) je, že se v něm píše velké P, malé h, velké D a malé r. Za tímto titulem (tedy PhDr) se vždy píše tečka - např.:
PhDr. Jan Novák.
 
Titulů je o mnoho více, ale dneska jsme si rozebrali jen tyto, abyste v tom neměli až takový zmatek. Někdy je opravdu těžké si význam jednotlivých titulů vůbec zapamatovat a správně je psát a používat. A je lepší se je učit postupně a pomaleji. Znáte nějaké další tituly? Klidně se o ně podělte v diskuzi pod článkem, budu moc ráda.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: