UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak naladit televizi?

Ladění televizoru je proces nastavení obrazu a zvuku tak, aby byl co nejčistší a nejostřejší. Obvykle se provádí pomocí dálkového ovladače, ale někdy je k tomu třeba projít nabídky na televizoru.

jak-naladit-televizi

Televizor můžete naladit dvěma způsoby:

  1. Ručně : To znamená, že musíte projít každý kanál, nastavit obraz a zvuk a pak přejít na další kanál. To se často provádí stisknutím tlačítek na dálkovém ovladači nebo pomocí nabídky na televizoru.
  2. Automaticky : Některé televizory lze naprogramovat tak, aby automaticky vyhledávaly kanály, takže je stačí pouze zapnout. Pokud to nefunguje, zkuste místo toho televizor naladit ručně.


Nastavení televizoru

Nastavení obrazu na televizoru je snadné. Zde je návod, jak na to:

  • Nastavte jas a kontrast
  • Upravte barvy
  • Upravte odstín


Nejprve je třeba zjistit, v jakém režimu se televizor právě nachází. Tento údaj by měl být zobrazen na obrazovce nebo případně na dálkovém ovladači. Pokud si nejste jisti, v jakém režimu se televizor nachází, jednoduše stiskněte tlačítko "Menu" na dálkovém ovladači a vyhledejte nastavení "Picture Mode". Jakmile zjistíte, v jakém režimu se televizor právě nachází, změňte jej podle těchto pokynů:

Chcete-li upravit ostrost

Stiskněte tlačítko "Menu", pak "Obraz" a pak "Ostrost". Nyní se ve spodní části obrazovky zobrazí posuvník (může být označen jako "Kontrast").

Posouvejte tuto lištu nahoru nebo dolů, dokud se vám obraz nebude zdát dobrý. Po provedení těchto úprav by se váš obraz již neměl zdát rozmazaný.

Úprava sytosti barev

Stiskněte tlačítko "Menu", pak "Obraz" a pak "Sytost barev". Nyní se ve spodní části obrazovky zobrazí posuvná lišta (může být označena jako "Hue"). Posouvejte tuto lištu nahoru nebo dolů, dokud nebude obraz vypadat dobře na Můžete také upravit odstín barev stisknutím tlačítka Menu > Obraz > Odstín barev.

Upravte odstín

Chcete-li na televizoru nastavit jas, kontrast a barvy, musíte stisknout tlačítka na dálkovém ovladači. Přesná tlačítka závisí na modelu televizoru, proto si pokyny krok za krokem vyhledejte v návodu k obsluze.

V obecné rovině je zde uveden postup úpravy jednotlivých nastavení:

  1. Pokud se vám obraz zdá příliš tmavý nebo světlý, můžete toto nastavení upravit stisknutím tlačítka "Menu" na dálkovém ovladači a přechodem na položku "Obraz".
  2. Tam klikněte na položku "Brightness" (Jas) nebo jinou související možnost.
  3. Měla by se zobrazit posuvná stupnice, která umožňuje nastavit jas v rozsahu -4 až +4 (výchozí nastavení je 0).
  4. Posouvejte ji nahoru nebo dolů, dokud nenajdete úroveň, která vám vyhovuje.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: