UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak naladit satelit?

Naladit satelit zvládne každý, zde je návod jak naladit satelit. Satelitní televize je skvělý způsob, jak si zajistit zábavu, aniž byste museli platit účty za kabelovou nebo satelitní televizi. Pokud však žijete ve venkovské oblasti, může se stát, že nebudete moci přijímat signál ze satelitů, které vysílají televizní signál do vašeho domova. Naštěstí můžete pro příjem stejných signálů použít anténu.

jak-naladit-satelit

Co je to satelit?

Satelit je jakýkoli objekt, který obíhá kolem jiného objektu, například planety nebo Měsíce. V tomto případě satelit obíhá kolem Země a vysílá televizní signály zpět k nám na Zemi.

Kolem naší planety obíhá v daném okamžiku mnoho různých typů satelitů a každý z nich má jinou funkci. Některé z těchto družic slouží k předpovědi počasí, jiné ke komunikačním účelům.

Nejznámějším typem družic jsou však ty, které se používají pro televizní a rozhlasové vysílání. Tyto družice vysílají signály ze svého umístění ve vesmíru, kde je pak signál zachycen anténou na Zemi a převeden na obraz na televizní obrazovce nebo v rozhlasovém přijímači.

Jak naladit satelit?

Satelit můžete naladit dvěma způsoby - ručně nebo automaticky - v závislosti na typu zařízení, které máte nainstalováno v systému domácího kina nebo v autorádiu (pokud chcete, aby se naladění provádělo automaticky). Oba způsoby vyžadují ladicí zařízení, které uživatelům umožňuje.

Jak funguje satelit

Satelit je malou, ale velmi důležitou součástí vašeho systému. Přijímá signály z antény a vysílá je do přijímače. Satelit má řadu funkcí, které umožňují přizpůsobit jeho provoz pro dosažení maximálního výkonu.

Mezi tyto funkce patří např:

  • Ladění - Abyste se ujistili, že satelit přijímá správnou frekvenci, musíte jej zkalibrovat.
  • Rolling seek - Tato funkce umožňuje vyhledávat kanály, aniž byste museli používat dálkové ovládání.
  • Označování kanálů - Kanály můžete označit textem nebo grafikou, abyste je v budoucnu snáze našli.
  • Zobrazení a skrytí kanálů - Můžete zobrazit pouze ty kanály, které jsou pro vás důležité, a ostatní skrýt.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: