UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to elektronická cigareta?

Elektronická cigareta, respektive elektronické cigarety jsou jedním z mnoha Čínských vynálezů. Jde o méně rizikovou alternativu kouření, této alternativě se říká vapování a funguje na principu procesu zvaného vaporizace kdy dochází k proměně kapalného skupenství náplně do elektronické cigarety (e-liquidu) na páru. Elektronická cigareta byla patentována roku 2006 v Číně. E-cigarety vyrábí mnoho výrobců a můžete si vybrat například e-cigarety s POD systémem, pen-style elektronické cigarety, jednorázové e-cigarety a dále se pak e-cigarety dělí na e-cigarety pro MTL (šlukování) a DL vaping (potahování přímo do plic).

co-je-elektronicka-cigareta

Co je to elektronická cigareta (Zdroj fotky: https://www.freepik.com/)

Co potřebuji k elektronické cigaretě?

Žádné filtry ani papírky. Prvotní investice do elektronické cigarety bývá zpravidla vyšší, k první e-cigaretě budete bezpochyby potřebovat také náplně (e-liquidy) a případně příslušenství (například náhradní PODy nebo žhavící hlavy), ty je dobré mít do zásoby. Z dlouhodobějšího horizontu se však vapování stane levnější než kouření klasických cigaret.

Jak vybrat náplň do elektronické cigarety?

Výběr náplně do Vašeho “vapa” je velmi důležitý zejména když přestáváte kouřit. S jednorázovými e-cigaretami toto řešit nemusíte, jakmile jednorázová e-cigareta přestane fungovat, prostě ji vyhodíte a koupíte novou, u ostatních e-cigaret je ale důležité vybrat správnou sílu nikotinu, vhodnou příchuť na kterou zrovna máte chuť a také poměr PG/VG - většina výrobců své liquidy označuje např.. jako Fifty (50PG/50VG), High VG (70VG/30PG) atd.

Náplně mi nevyhovují nebo bych rád experimentoval, co teď?

E-liquidy si můžete také míchat s pomocí e-liquid kalkulačky, která Vám míchání usnadní díky snadnému výpočtu báze a boosteru či poměru příchutě a báze. Pro míchání e-liquidů budete bezpochyby tedy potřebovat příchutě, bázi nebo booster (můžete využít i obojí) a případně pomůcky které Vám míchání zjednoduší, to znamená třeba plnící lahvičky nebo injekční stříkačku.

Pro Dudlu napsala: Martin Orešanský

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: