Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak namíchat béžovou barvu?

S mícháním barev se setkáváme už jako děti při hodinách výtvarné výchovy. Tam se učíme, že existují barvy základní, které nezvládneme namíchat, a barvy vznikající mícháním barev základních. Jejich kombinování se meze nekladou a můžeme se pěkně vyřádit. Míchání barev však využijeme i v dospělosti a ani nemusíme být profesionálními malíři.

jak-namichat-bezovou-barvu

Jak namíchat béžovou barvu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jako první vás možná napadne otázka, k čemu vám tato informace ohledně míchání barev bude užitečná. Třeba ve chvíli, kdy se rozhodnete naplnit svůj volný čas kutilstvím, nebo vás políbí múza, určitě tento návod oceníte. Plánujete si vymalovat obývací pokoj, renovovat starý nábytek, nebo chcete svůj interiér oživit o vlastnoručně namalovaný obraz? Hodit by se vám mohl návod na béžovou barvu a její odstíny.

Béžová barva v interiéru působí totiž velmi harmonicky a čistě. Lze ji skvěle kombinovat s ostatními barvami, a tak v žádném případě nemusí působit fádně. Oživit ji můžete kteroukoli oblíbenou barvou.

Pojďme se tedy podívat na to, jak béžovou barvu namíchat. Pokud bychom se pídili po významu slova béžový, dohledáme výklady světle hnědý, barvou připomínající písek nebo pleť. Některé zdroje dokonce uvádí, že se jedná o světle šedou barvu s podtóny žluté či hnědé. Toto je hodně individuální, každý člověk má barevné vnímání nastavené trochu jinak. Určitě znáte obrázek s šaty, na jejichž barvě se spousta lidí neshodne.

potreby-pro-kutily

Udělat to můžete dvěma způsoby. Ten první spočívá v tom, že si jako základovou barvu nalijeme bílou, do níž přimícháváme další přísady. Rozhodně jí je barva hnědá. Zde platí přímá úměrnost, čím více hnědé přilijeme, tím sytější výsledek bude. Jestliže ovšem víte, že toužíte po sytějším odstínu, zvolte obrácený postup, a sice jako základ zvolte hnědou, již naředíte barvou bílou.

Pokud toužíte po teplejším odstínu, přidat můžete i trochu žluté, nebo naopak trochu černé pro výsledek chladnější. S černou ale buďte opravdu velmi opatrní, lehce se to s ní dá přehnat a celé vaše snažení přijde vniveč. Pokud chcete mít jistotu, místo černé si předem připravte světle šedou barvu, kterou barevný tón upravíte.

Pro Dudlu napsala Marie Hlaváčková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: