Jak vymalovat ložnici?

Ty tam jsou doby, kdy se na zdech v interiéru vyjímala především bílá omítka. Dnes zdem vévodí nejrůznější barvy, vzory, textury. Nabídka je opravdu velmi široká, a tak uspokojí snad i ty nejnáročnější zákazníky.

jak-vymalovat-loznici

Jak vymalovat ložnici? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Při rozmýšlení o úpravě interiérových zdí je nutné vzít v potaz několik faktů. Nejprve jaké je využití dané místnosti – každému je zřejmé, že do koupelny by látkové tapety nebyly praktické. Dále jakým vybavením bude místnost disponovat nebo jaké je celkové ladění bytu. Mísení stylů a kombinování barev je do určité míry originální a módní, ale všeho moc škodí. Zohlednit by se určitě měla i velikost místnosti nebo množství přirozeného světla.

V tomto článku se zaměříme na to, jak barevně ladit zdi v ložnici. Ložnice je v každém bytě oázou klidu, a tak bychom k ní měli přistupovat i při její výzdobě. Do ložnice se nehodí žádné křiklavé barvy ani divoké vzory. Tu a tam se lze setkat s názorem, že ložnice je hnízdem vášně, a proto je červená výmalba ideální. Tuto myšlenku rozporuje například čínské učení feng shui, podle něhož do ložnice nepatří nic agresivního. Samozřejmě záleží na filozofii a vkusu obyvatel bytu, kteří se zajisté rozhodují tak, aby se jim doma příjemně pobývalo.

potreby-pro-kutily

Na ložnicové zdi se hodí jemné pastelové barvy.  Ať už zvolíte některý z odstínů hnědé, béžové, šedivé, určitě nešlápnete vedle. Pokud vám to zařízení ložnice dovolí, nebojte se sáhnout třeba i po jemně modré či zelenkavé barvě. Jestliže vás jednobarevné zdi nebaví, dodejte jim punc originality vzorovaným válečkem. Díky němu natisknete vzory barvou přímo na zeď. Mějte však na mysli, že do ložnice patří jen jemné a decentní vzorečky.

Záleží na vás, zda oživíte jen část některé ze stěn, třeba té za čelem postele, nebo celou místnost. Pokud k tisku zvolíte stejnou barvu v tmavším odstínu, výsledek zapůsobí opravdu elegantně. Nádech luxusu dodá vzor malovaný zlatou či stříbrnou barvou. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vězte, že díky jemným tónům nebude ložnice v barevném rozporu s ostatními místnostmi. Bude působit vzdušně a prosvětleně a navíc se vám v ní bude opravdu božsky usínat.

Pro Dudlu napsala Marie Hlaváčková

Vyberte si na Dudlu dekorace a doplňky do bytu: