UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak namíchat šedou barvu?

Šedá barva je často používána v interiérovém designu a malířství jako neutrální barva, která dokáže vyrovnat a sladit všechny ostatní barvy. Mnoho lidí ji zbožňuje pro její jednoduchost, krásu a proto, že se skvěle hodí k jakékoliv jiné barvě. Může být použita jako základní barva nebo jako doplněk k jiným výraznějším barvám. Existuje mnoho způsobů, jak namíchat šedou barvu, a každý z nich může vytvořit jiný odstín a barevný efekt. V tomto článku si projdeme několik způsobů a tipů, jak namíchat šedou barvu. Jsou celkem tři.

jak-namichat-sedou-barvu
Jak namíchat šedou barvu na zeď?

Z jakých barev namíchat šedou?

Černá a bílá

Nejjednodušší způsob, jak namíchat šedou barvu, je použít černou a bílou barvu. Pokud smícháte černou a bílou barvu v poměru 1:1, získáte středně šedý odstín. Pokud chcete tmavší šedou barvu, přidejte více černé barvy. Naopak, když chcete světlejší šedou barvu, přidejte více bílé barvy. Pro jednodušší postup je dobré začínat vždy s bílou barvou (protože šedá je světlejší než černá) a postupně přidávat černou až do požadovaného barevného odstínu té pravé šedé, kterou si přejete.

Základní barvy

Další způsob, jak namíchat šedou barvu, je použít základní barvy - červenou, modrou a žlutou. Pokud smícháte modrou a žlutou barvu v poměru 1:1, získáte základní zelenou barvu. Pokud poté smícháte zelenou barvu s červenou barvou v poměru 1:1, získáte hnědou barvu. Nakonec přidejte trochu černé a bílé barvy, abyste dosáhli požadovaného odstínu šedé barvy.

Doplněk

Třetí způsob, jak namíchat šedou barvu, je použít doplněk - barvu, která se nachází naproti dané barvě na barevném kole. Doplněk k modré barvě je oranžová barva. Pokud smícháte modrou a oranžovou barvu v poměru 1:1, získáte tmavě šedou barvu. Pokud chcete světlejší šedou barvu, přidejte více oranžové barvy.

Namíchat šedou barvu není nijak složité, chce to jen trénink a trpělivost. První tip je samozřejmě nejjednodušší, nicméně jsem chtěla, abyste věděli, že existují i další možnosti, jak docílit namíchání šedé barvy.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: