Jak namíchat šedou barvu?

Šedá barva je často používána v interiérovém designu a malířství jako neutrální barva, která dokáže vyrovnat a sladit všechny ostatní barvy. Mnoho lidí ji zbožňuje pro její jednoduchost, krásu a proto, že se skvěle hodí k jakékoliv jiné barvě.

jak-namichat-sedou-barvu

Může být použita jako základní barva nebo jako doplněk k jiným výraznějším barvám. Existuje mnoho způsobů, jak namíchat šedou barvu, a každý z nich může vytvořit jiný odstín a barevný efekt. V tomto článku si projdeme několik způsobů a tipů, jak namíchat šedou barvu. Jsou celkem tři.

Černá a bílá

Nejjednodušší způsob, jak namíchat šedou barvu, je použít černou a bílou barvu. Pokud smícháte černou a bílou barvu v poměru 1:1, získáte středně šedý odstín. Pokud chcete tmavší šedou barvu, přidejte více černé barvy. Naopak, když chcete světlejší šedou barvu, přidejte více bílé barvy.

Základní barvy

Další způsob, jak namíchat šedou barvu, je použít základní barvy - červenou, modrou a žlutou. Pokud smícháte modrou a žlutou barvu v poměru 1:1, získáte základní zelenou barvu. Pokud poté smícháte zelenou barvu s červenou barvou v poměru 1:1, získáte hnědou barvu. Nakonec přidejte trochu černé a bílé barvy, abyste dosáhli požadovaného odstínu šedé barvy.

Doplněk

Třetí způsob, jak namíchat šedou barvu, je použít doplněk - barvu, která se nachází naproti dané barvě na barevném kole. Doplněk k modré barvě je oranžová barva. Pokud smícháte modrou a oranžovou barvu v poměru 1:1, získáte tmavě šedou barvu. Pokud chcete světlejší šedou barvu, přidejte více oranžové barvy.
Namíchat šedou barvu není nijak složité, chce to jen trénink a trpělivost. První tip je samozřejmě nejjednodušší, nicméně jsem chtěla, abyste věděli, že existují i další možnosti, jak docílit namíchání šedé barvy.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá