Jak vybrat střední školu?

Každý rodič si pro své dítě přeje jen to nejlepší, aby se jejich vlastní dítě/děti měly dobře. A jak už to tak bývá, každý si projde školkou, poté povinnou základní školou a dále následuje střední škola a samozřejmě pokud člověk má zájem a chuť se dále vzdělávat, tak i škola vysoká. Dnes si ale rozebereme dopodrobna to, jak si dobře vybrat střední školu.

jak-vybrat-stredni-skolu

Jak vybrat střední školu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Každý má nějaké své koníčky a záliby. A v období od školky směrem dále se utužují naše charakterové vlastnosti, to, co nás baví a naplňuje. Někoho baví zpěv, někoho kreslení, někoho hra na klavír, někdo se zase více vyzná v technologiích a někdo má opravdu velký a kladný vztah k dětem. A každý si vybírá střední školu podle svého nejlepšího svědomí a uvážení a tak, jak to doopravdy cítí.

Někoho zase naopak rodiče tlačí na střední školu, kterou chtějí oni, což opravdu rozhodně není dobře a nemělo by se to tak dělat. Někteří rodiče pro své děti chtějí sice to nejlepší, ale neuvědomují si, že jejich dítě by mohlo bavit a dělat šťastným něco úplně jiného, co se liší od představ rodičů.

Když jsem dělala přijímací zkoušky na střední školu já, měla jsem možnost podat si přihlášky na dvě střední školy. Nevím aktuálně, jak je to teď, ale možná, že je to stejné.

Já jsem si vybrala podle toho, co mě baví a naplňuje – podala jsem si tedy přihlášku na dvě střední školy, první byla na gymnázium s humanitním zaměřením (to znamená jazyky, které mě doteď neskutečně baví) a druhá byla na střední vinařskou školu (jsme taková vinařská rodina a já už se ve víně trochu vyznám, takže proto).

Nakonec jsem udělala přijímací zkoušky a vybrala jsem si gymnázium s humanitním zaměřením, tedy jazyky. Můj názor je, že každý by měl studovat to, co ho baví a neměl by se nechat nikým do ničeho tlačit a nutit, protože to je pak o ničem.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu školní a pomůcky pro výtvarnou výchovu:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení