UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zjistit trvalé bydliště?

Víte jak zjistit trvalé bydliště? My vám s tím poradíme! Co je to trvalé bydliště? Podle zákona musí mít každý občan trvalé bydliště a to pouze jedno. Pokud se jedná například o bezdomovce ti mají trvalé bydliště zapsané jako adresu jejich úřadu kam spadají.

jak-zjistit-trvale-bydliste

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Ano je tomu skutečně tak i člověk, který žije několik let na ulici bude mít nahlášen trvalý pobyt na úřadě. Když se vám narodí nový člen rodiny, tak jej matrikářka zavede do registru obyvatel, a zároveň paní matrikářka vydá rodný list (matriční úřad). Dluží vám daná osoba větší obnos peněz a vy chcete zjistit jeho trvalý pobyt, abyste si za ním došli a požadovali po něm navrácení dlužné částky?

Tak jednoduché to nebude jak si to myslíte. Na tohoto člověka musíte podat trestní oznámení, a nebo žalobu a to u soudu. Vše se zakládá na ochraně osobních dat a nikdo vám tedy tuto informaci jen tak nevydá. Samozřejmě zde nemusíte jednat jen o dlužnících, ale také o osobách, které máte třeba ve svém domě. Pokud jste navíc pronajímatel bytového domu.

Teď si zajisté říkáte proč zjišťovat trvalé bydliště někoho kdo je u vás. Nemyslíte tím osobu, která zde pobývá, ale která u vás již není. Ano čtete správně, osoba jenž se odstěhovala mohla zapomenout nahlásit změnu svého trvalého bydliště a bude tak stále uvedena u vás. Takových osob může být daleko více než jste si do dnešního dne mysleli pakliže vlastníte více nemovitostí, a oni se vám zaručili za to, že si stoprocentně odhlásili pobyt, ale vám to stále nedá.

Proto je dobré vše pečlivě ověřit a nenechávat nic náhodě. Jestliže chcete ukončit trvalý pobyt těchto osob musíte to doložit. Samozřejmostí bude také to, že budete mít ukončenou nájemní smlouvu, kterou jste s nimi do určitého data měli a kdo byl tak naivní tak může podat čestné prohlášení s tím, že jako svědky zvolí sousedy (svědecké výpovědi atd.).

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: