UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kdo je kvestor?

Hlásíte se na vysokou školu? Pokud ano a byli jste navíc úspěšně přijati tak vám musíme pogratulovat. Vzdělání je v dnešní moderní a uspěchané době stále populární, a maturita pomalu v některých profesích bohužel ztrácí svůj význam. Mnohé firmy už ve svých požadavcích stále více zmiňují informaci o tom, že požadují uchazeče jenž bude mít vysokoškolské vzdělání a nebo několik let praxe.

kdo-je-kvestor
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Kdo je to tedy kvestor? Ano je to vysokoškolský pracovník, kterého do jeho funkce jmenuje rektor. Navíc řídí hospodaření dané školy a také vnitřní správu. Kdo ho může odvolat je opět rektor, který ho také do jeho funkce jmenoval. Logicky vzato je to velmi jednoduché na pochopení. Pravomoci rektora jsou navíc zakotveny ve vnitřních spisech dané vysoké školy. Kvestora už nyní známe, ale kdo je tedy v tuto chvíli rektor o kterém jsme také již hovořili?

Je to nejvyšší představitel vysoké školy. Můžeme ho z našeho pohledu tedy brát samozřejmě jako ředitele vysoké školy a to nejen pro lepší pochopení laiků ale že tomu skutečně tak je. Zastupuje také školu navenek. Kdo ho zastupuje je prorektor. Tady se nám to už začíná nějak množit zvláštními názvy.

Nemusíte se však ničeho bát pokud právě nastupujete na vysokou školu. Vaši spolužáci, kteří budou také tak překvapení ze všeho nového vám zajisté poradí v tomto ohledu, a když nebudou ani oni vědět tak se stačí přece jen zeptat. A to si pište, že nebude určitě první kdo tyto osoby nebude hned první den znát.

Je to vlastně to samé jako kdybyste nastoupili do nové práce a nebyli si jisti kdo je váš ředitel, protože s vámi nebyl u pohovoru a prakticky o něm nic nevíte. Určitě se to brzy dozvíte a to nemusíte mít ani nějaký problém, který byste způsobili. Každý jednou začínal a nikdo učený z nebe nespadl. A kdo se zeptá tak se také doví, horší je pokud stále kýváte hlavou, že všemu rozumíte a pak, když na vás přijde řada jste za hlupáka.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: