UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

JUBÖ Bushcraft - Co vše vyrábíme v Česku?

JUBÖ Bushcraft - jsme patrioti. Co vše vyrábíme v Česku? Před několika lety jsme vyráželi do přírody s tím, co kdo sehnal. Na trhu je mnoho výrobků zaměřujících se na outdoorové aktivity. Ne všechny produkty nám ale vyhovovali, tak jsme přišli s nápadem vyrábět vybavení pro zálesáky. Tím vznikla v našich hlavách značka JUBÖ Bushcraft. Začalo to jedním produktem a dnes můžeme nabídnout desítky výrobků z kůže, oceli nebo plátna.

vyroba_jubo_bushcraft_02

JUBO Bushcraft (Zdroj banneru: BushcraftShop.cz)

Kované nože - PROHLÉDNOUT SI NOŽE JUBO 

V naší kovárně a kovodílně vzniká celá řada nožů pro zálesácké, nebo chcete-li bushcraft aktivity. Od menších nožů až po velké sekáče. Vše začíná u výhně, kde se kove hrubý polotovar nože, pak to pokračuje na dílně, kde budoucí nůž získá základní tvar a výbrus. Poté se nůž zakalí, vyčistí, nabrousí, napasuje se na střenku, a pak se pokračuje na výrobě pouzdra.

ocel-bushcraft

JUBO Bushcraft (Zdroj banneru: BushcraftShop.cz)

Kožené výrobky - PROHLÉDNOUT SI VŠE OD JUBO

Vyrobený nůž putuje do vedlejší kožodílny a tam se obleče. Tím myslím, že se na něj vyrobí kožené pouzdro. Napřed se nakreslí na kůži tvar, pak se vyřízne, začistí. Šídlem se udělají dírky pro sedlářskou nit a pouzdro se slepí a sešije. Následně se začistí, namoří barvou a impregnuje.

Voskované plátno - PROHLÉDNOUT SI ŘADU WAXED

Voskované plátno má mnohosetletou historii a my jsme rádi, že v této historii můžeme pokračovat. Dříve jsme plátno nakupovali v Anglii, ale dnes už si plátno voskujeme sami. Ve voskovací místnosti se roztavený vosk nanese na látku, setře a válcuje. Samotný voskovací stroj jsme si také vyráběli sami. Pak se plátno nechá ztuhnout, nakreslí se tvary dle střihů, vyřežou se díly a na šicí dílně se vše sešije.

Klasické textilní materiály - PROHLÉDNOUT SI VŠE Z KTX

Na šicí dílně vyrábíme také věci z pevných „batohových“ látek jako je např. KTX nebo bordura. Vzniká zde množství batohů, tašek, sumek, obalů a dalších potřebných věcí. Používáme kvalitní materiály, plátno, zipy, přezky, a to většinou od českých firem.

onas-jubo-bushcraft

JUBO Bushcraft (Zdroj banneru: BushcraftShop.cz)

Co děláme i sami nosíme, používáme, zkoušíme a testujeme

Ve firmě je nás dost, tedy dost lidí, co vyráží do přírody. Takže svoje zkušenosti z outdoorových aktivit předáváme dál do vývoje. Také natáčíme videa na různá témata týkající se pobytu v přírodě. Najdete nás na Instagramu, Facebooku i Youtube jako JUBÖ Bushcraft Czech republic a své články a rezence zveřejňujeme na webu zaměřeném na pobyt v přírodě a to www.bushcraftportal.cz.

Vše co vyrábíme, si můžete koupit

Ano, máme dvě prodejny, jednu v Praze a druhou v Šumperku, tam je i výroba. Pokud to k nám máte daleko, mrkněte se na e-shop bushcrafshop.cz. Tam najdete a koupíte vše potřebné. Těšíme se na Vás!

Pro Dudlu sepsal: tým BushcraftShop.cz (PR)

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: